Za kněžnou do podkroví

Za kněžnou do podkroví

Publikováno: 04.09.2010
Za kněžnou do podkroví

Dny evropského kulturního dědictví 11. - 12. září nabídnou prohlídky mimořádně zpřístupněné půdy a podkroví barokního zámku. Atrakcí těchto prostor je především malířský ateliér kněžny.

Určitě Vás to také naplňuje vzrušením, když proniknete někam, kam se normální smrtelník za běžných okolností nemá šanci dostat. Taková lákavá situace nastane uprostřed září. U příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví o víkendu 11. - 12. září bude na zámku Loučeň zpřístupněno podkroví zámeckého paláce. Obdivovat budete moci rozsáhlý dřevěný krov této významné barokní stavby a především půdní ateliér, do kterého ve chvílích nejintimnějších utíkala kněžna Marie Thurn - Taxis a kde vzniklo mnoho jejích maleb a kreseb včetně několika lehce skandálních aktů. „Náš příspěvek ke Dnům evropského kulturního dědictví jsme nazvali Za kněžnou do podkroví, protože součástí mimořádně zpřístupněného prostoru pod zámeckou střechou je také nevelký malířský ateliér kněžny. Jeho prohlídka bude mít i trochu pikantní nádech: Kněžna Marie totiž vyvolala lehčí skandál tím, že obeslala jednu malířskou soutěž ve Francii aktem, který sama vytvořila. V soutěži se kněžna raději prezentovala inkognito pod jménem loučeňské poštmistrové, která si ale pochopitelně takové tučné sousto nenechala pro sebe a zvěčnila ho ve svých pamětech," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku.
Prohlídka podkroví bude o nadcházejícím víkendu součástí každého prohlídkového okruhu zámku, který tak obohatí. Otevřeno je v sobotu i v neděli od 10 do 17 hodin.
„Chtěl bych zároveň s předstihem upozornit na to, že už zbývá jen pár týdnů do zahájení trháku sezóny, za který už předem považujeme výstavu pohádkových kostýmů z televizního seriálu Arabela. Ty budou k vidění ve výstavních sálech v přízemí zámku od 2. října do 28. listopadu," zmiňuje další nejbližší atrakci loučeňského zámku jeho manažer Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací