Vysvědčení dostali od knížete

Vysvědčení dostali od knížete

Publikováno: 28.01.2010
Vysvědčení dostali od knížete

Ne každý žák dostal vysvědčení z rukou svého učitele. Na zámku Loučeň ho osmákům z Lysé nad Labem předával samotný kníže.

Více než čtyři desítky dětí ze dvou osmých tříd ZŠ Bedřicha Hrozného z Lysé nad Labem dostaly ve čtvrtek vysvědčení nikoli od svých třídních učitelů, jak bývá zvykem, nýbrž z rukou knížete Alexandra Thurn – Taxise. Netradičně pojatý slavnostní rituál se odehrál v honosném hudebním salónku zámku Loučeň. Místo a předávající osoba byly zvoleny víc než symbolicky: Alexander Thurn – Taxis, který byl zámeckým pánem na Loučeni na přelomu 19. a 20. století a zemřel těsně před vypuknutím druhé světové války, je dodnes známý jako významný mecenáš nadaných studentů.

Vratislav Zákoutský, průvodce na zámku Loučeň, který se oblékl do kostýmu této historické postavy, pracoval dříve jako dlouholetý pedagog jedné z nymburských základních škol. Ústy knížete připomněl, že Thurn – Taxisové považovali vzdělání za jednu z klíčových deviz člověka a své nejtalentovanější syny posílali nejčastěji na prestižní anglické univerzity. Pedagogové z Lysé se rozhodli zvlášť ocenit nejen prospěch žáků, jak se to dělá běžně, ale vyzdvihnout také týmového ducha některých jednotlivců, či jejich zásluhy o reprezentaci třídy. „Čtyřem žákům předal loučeňský kníže vedle vysvědčení také pamětní minci zámku jako odměnu za jejich příkladnou práci pro školní kolektiv,“ řekla Jana Tovarová, třídní učitelka jedné ze dvou zmíněných osmých tříd.

Osmáci z Lysé nenavštívili zámek Loučeň poprvé. V loňském školním roce se zúčastnili už tří ze čtyř školních programů, které nabízí zámek Loučeň základním, ale i mateřským školám. V květnu si doplní bilanci zkušeností se zámeckou školou hrou absolvováním posledního, čtvrtého školního programu.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací