Zlatovláska i Krakonoš z Večerníčků budou mít svůj šatník na zámku

Zlatovláska i Krakonoš z Večerníčků budou mít svůj šatník na zámku

Publikováno: 04.10.2011
Zlatovláska i Krakonoš z Večerníčků budou mít svůj šatník na zámku

Na měsíce září a říjen přichystal zámek Loučeň výstavu kostýmů z nejslavnějších televizních a vybraných filmových pohádek. Trhákem výstavy jsou kulisy hor a oděv, ve kterých zahajuje Krakonoš každý díl večerníkových Krkonošských pohádek, nebo kostýmy andělů z novější filmové pohádky Anděl Páně s Ivanem Trojanem v hlavní roli.

Babí léto a první polovina podzimu je na zámku Loučeň ve znamení pohádek. Do komorní expozice v přízemí zámku odložila hned po skončení prázdnin své nádherné šaty spousta hrdinů populárních filmových a televizních pohádek.

Loni Arabela a Rumburak, letos Zlatovláska a Traubenberk

„Loni na podzim se k nám malí i velcí příznivci pohádek hrnuli za kostýmy ze seriálu Arabela. Nejen je, ale i další příznivce pohádek chceme po velkém úspěchu loňské výstavy znovu pozvat Zpátky do pohádky. Tak se ostatně naše výstava oficiálně jmenuje. Osobně se nejvíc těším na šaty Traubenberka, Krakonoše, Zlatovlásky a kostým, který nosil v pohádce Princové jsou na draka s nezapomenutelnými moderními popovými písničkami pánů Uhlíře a Svěráka královský otec v neuvěřitelně lidském a zábavném podání Vladimíra Menšíka," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Dělání a jiné nesmrtelné dětské hity

Často právě moderní písničky nechaly mnoho televizních pohádek vstoupit do zlatého fondu České televize. Stejně populární jako Princové jsou na draka je tak třeba pohádka Ať přiletí čáp, královno ze série pohádkových příběhů, kde zazněl dodnes vítaný hit dětských diskoték Když se načančám. Písničky významně osvěžily také Královnu Koloběžku I. s Dagmar Patrasovou v hlavní roli, nebo Plaváčka, kde si titulní roli střihl ctitel Holek z naší školky Stanislav Hložek, a to po boku půvabné princezny Ivety Bartošové. Ani kostýmy z těchto pohádek nebudou na výstavě chybět. „Na zmíněných pohádkách jsme vyrůstali my a vyrůstají na nich i naše děti, což potvrzuje, že vůbec nezestárnuly. Dodnes, jakmile slyším někde písničky typu Dělání, Hlupáku, najdu tě, nebo Královské reggae, dostaví se hřejivá vzpomínka na dětství. Mimochodem, kostým toho podloudného rádce v humorném podání Jiřího Krampola, který v pohádce O princezně, která ráčkovala, dokazoval po boku královny Ivy Janžurové, jak ho jeho „r" pasovalo nad průměr, na naší výstavě rovněž nebude chybět," dodává s úsměvem Jiří Senohrábek.

Popelka Šafránková tentokrát v roli čarodějnice

Kromě již uvedených pohádek se na výstavě Zpátky do pohádky na zámku Loučeň objeví také kostýmy z pohádkových filmů Lotrando a Zubejda, Kouzla králů, Sedmero krkavců, Rumplcimprcampr, O chytrém Honzovi, O štěstí a kráse, nebo Elixír a Halíbela. Halíbelu, čarodějnici v posledně jmenované pohádce, ztvárnila filmová Popelka Libuše Šafránková.

Kdy se pohádkový šatník otevírá

Výstavu můžete navštívit od 2. září do 30. října, v září denně, v říjnu pak o víkendech.

Nezapomenutelný školní výlet za pohádkou

„Tuto výstavu považujeme ve spojení s některým z naších školních výukových programů, nebo návštěvou našeho labyrintária za jedinečný školní výlet - ať už pojatý ryze oddechově, nebo zařazený do projektového vyučování. I školky si přijdou na své. Skupinám, ať už školním, nebo třeba seniorským, otevřeme výstavu po rezervaci předem v jakýkoli čas, tedy i mimo běžnou otevírací dobu," ujistil nás manažer zámku Jiří Senohrábek.

Vložit událost do Vašeho Facebook kalendáře
Přejít na další akce Zámku Loučeň
Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.cz


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací