Zámeckým parkem budou pobíhat chundelatí leonbergeři

Zámeckým parkem budou pobíhat chundelatí leonbergeři

Publikováno: 11.03.2011
Zámeckým parkem budou pobíhat chundelatí leonbergeři

Znáte Bohouše? Tenhle vykutálený bernardýn zpříjemnil za poslední čtyři desítky let divákům České televize nejedno silvestrovské odpoledne. V sobotu 26. března se do zámeckého parku na Loučeni chystá celá tlupa jeho vzdálených příbuzných – leonbergerů.

Svod, bonitace, rebonitace. Jen vášniví chovatelé čistokrevných plemen vědí, co se za těmito neprůhlednými pojmy skrývá. Všem ostatním, kteří se v závěru března chystají na Loučeň, dáváme srozumitelnější informaci: Už v 10 hodin, tedy v otvíracím čase, se to v zámeckém parku na Loučeni bude hemžit leonbergery (zvanými také krátce leoni), zástupci jednoho z nejpůvabnějších a také největších psích plemen. O tom, že leonbergeři narůstají do pořádných rozměrů a jen tak do nějaké boudy se nevejdou, napovídá už jejich název: Slovo „leon", v různých dílčích obměnách, přeci neznamená nic jiného, než lev.
Na internetových stránkách chovatelů tohoto plemene najdete následující charakteristiku: „Leonberger je klidný, přátelský, snadno ovladatelný, pozorný, výborný hlídač majetku a prostoru, který je mu svěřen. V případě nutnosti, i když od přírody není agresivní, mu však nechybí zdravé sebevědomí a dokáže v nouzi i výrazně zasáhnout. I když se nemusí cvičit, výchova v základní poslušnosti je samozřejmě nutná. Výchova musí být vedena v klidu, mírně, pomaleji, bez násilí a hrubosti, ale důsledně. Ten, kdo se pro něj rozhodne, by si měl být vědom nároků, které držení a popřípadě chov velkého až obřího plemene přináší. Žádný nevychovaný a nezvládnutelný pes není dobrou vizitkou svého majitele, ale neposlušný leonberger-to může být skoro katastrofa. Vždyť u tohoto psa se setkáváme s výškou od 65 - 80 cm a někdy i více a s odpovídající váhou 50 - 75 kg!"

Probouzející se příroda unikátního anglického zámeckého parku a v ní nejkrásnější zástupci jednoho z nejpřítulnějších a zároveň na pohled nejatraktivnějších psích plemen - není to dobrý tip na jarní výlet? „Zázemí pro celou výstavu bude v zámecké oranžérii, která pouhé tři týdny po poslední velké akci, Benátském karnevalu, potvrzuje všestrannost jejího možného využití," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací