Vrcholem Cukrových slavností bude sklizeň bonbónovníku

Vrcholem Cukrových slavností bude sklizeň bonbónovníku

Publikováno: 02.10.2012
Vrcholem Cukrových slavností bude sklizeň bonbónovníku

Cukrové slavnosti, svátek milovníků všeho sladkého, chystá již tuto sobotu zámek Loučeň, který byl dlouhá léta sídlem Thurn – Taxisů, zakladatelů českého cukrovarnictví.

Asi nejvíc návštěvníků se v sobotu 6. října třese na sklizeň přísně utajeného exotického stromu zvaného bonbónovník, jehož sladké plody se budou sklízet úderem 15. hodiny. „Pět dní před plánovanou sklizní jsme přesně spočítali všechny plody a příznivce naší soutěže nechali hádat v soutěži na našich facebookových stránkách, kolik jich asi bude. Kdo se nejvíc přiblíží skutečnosti, odnese si nejen část sklizně, ale i originální polštář na sladké sny," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Od desáté hodiny ranní budou v areálu zámku k dostání ty nejvybranější sladké speciality z celého Česka: valašské regály, lázeňské oplatky, hořické trubičky, štramberské uši, polabské řepánky, nebo litomyšlské pralinky. Mezi nimi bude v jedné z mnoha soutěží svátečního dne vybírat porota složená z návštěvníků zámku tu nejchutnější a nejvzhlednější. „Kdyby se Česko prezentovalo v zahraničí svými sladkostmi, nejspíš by byly vybrány přesně ty sladké pochoutky, které budou k dostání na našich zámeckých Cukrových slavnostech," ohodnotil sortiment sobotních slavností Jiří Senohrábek.

Také hrané scénky a pohádky budou mít jasné souvislosti s vybranými sladkými lahůdkami: Krátce po poledni se kupříkladu na zámeckém nádvoří odehraje scénka o tom, jak Tataři křesťanům uši utínali. Tato historická legenda, částečně založená na pravdě, dala prý vzniknout právě nezaměnitelným štramberským uším. Mistrová cukrářka pak o hodinu později prozradí, jak složitou alchymií je výroba pralinek, kde jsou téměř veškeré postupy příprav takřka přesně obráceně, než při výrobě běžné čokolády. Ve 14 hodin mohou především děti sledovat v zámeckém amfiteátru, Jak se peče pohádka. Tenhle pohádkový příběh pak v 15.30 hodin vystřídá na stejném místě pohádkový evergreen - Perníková chaloupka. Chaloupka Ježibabičky, jak něžně přezdívají babě Jaze na Loučeni, ovšem nebude jen ke koukání: Krátce po obědě bude možné takovou perníkovou chaloupku také zdobit.

Na Cukrových slavnostech se jinak bude také zpívat - v programu vystoupí třeba skupina Ďáblovi drobečci - ale také tančit v ryze moderních rytmech hip hopu nebo street dance. Na programu je pochopitelně také celá řada soutěží převážně pro rodinné týmy. „Je přirozené, že odměny pro vítěze soutěží budou sladké," dodal manažer zámku Jiří Senohrábek.

Cukrové slavnosti slaví, stejně jako zámek Loučeň již potřetí v řadě, také Muzeum cukrovarnictví v 10 km vzdálené Dobrovici. Tam se můžete zase těšit kupř. na mažoretky, oživlá strašidla, nebo dekorační vykrajování ovoce a zeleniny pro slavnostní tabule. Dopoledne v Dobrovici a odpoledne na Loučeni nabízí dohromady jeden úžasně sladký celodenní výlet.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací