Vojáci bojovali v Bitvě století za nádherného slunečného počasí

Vojáci bojovali v Bitvě století za nádherného slunečného počasí

Publikováno: 07.05.2011
Vojáci bojovali v Bitvě století za nádherného slunečného počasí

Bitvou století připomněl zámek Loučeň v sobotu 7. května ve věrné historické rekonstrukci nejkrvavější potyčku bitvy u Hradce Králové roku 1866. V reálné bitvě padlo 5 000 vojáků. Vojenskému zápalu na Loučeni přihlíželo celkem přes 1 500 diváků.

Historická rekonstrukce klíčové části bitvy u Hradce Králové z roku 1866, vojenské potyčky o les Svíb, se stala v sobotu 7. května od 15 hodin hlavní podívanou zámecké slavnosti nazvané Bitva století. Vojenskému střetnutí v srdci šestnáctihektarového zámeckého parku na Loučeni, odehrávajícímu se částečně v lesních partiích a částečně na otevřeném bitevním poli, přihlíželo na jeden a půl tisíce diváků.

Loučeň se ale oblékla do vojenského již úderem 11. hodiny, kdy začal kontinuální program na zámeckém nádvoří. Svým příjezdem ho zahájil Emerich Thurn - Taxis, významný generál 19. století, příslušník rodu, jemuž patřil zámek Loučeň od roku 1809 - tedy i v čase prusko - rakouské války roku 1866, do které se zámek Loučeň první květnovou sobotu vrátil.

Následně se na nádvoří konalo několik vojenských přehlídek, při kterých se návštěvníci postupně seznámili se zbraněmi a také uniformami jednotlivých domácích, tedy rakouských, i nepřátelských pruských pluků. V divadelně pojatých vojenských historkách byly oživeny některé běžné události roku 1866 z blízkého okolí. Jako hrdinové se v nich objevili třeba špióni maskovaní za malíře krajin, kteří měli před bitvou dokonale zmapovat celé bojiště. V jeho okolí ale byla vidět i spousta nádherných žen oděných podle dobové módy.

Víc o podobě Bitvy století Vám prozradí fotografie umístěné níže.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací