Velký svátek historických automobilů se už připravuje

Velký svátek historických automobilů se už připravuje

Publikováno: 12.05.2013
Velký svátek historických automobilů se už připravuje

Zámek Loučeň má novou tradici - přehlídku veteránů Concours d´elegance, která má minimálně středoevropský dosah a význam. Po loňské zdařilé premiéře jí letos bude patřit víkend 25. - 26. května.

Loňská mimořádně vydařená jarní premiéra učinila z Concours d´elegance na zámku Loučeň už v plenkách jednu z objektivně nejvýznamnějších veteránských akcí České republiky, která byla ihned zařazena do prestižní kategorie FIVA B. O kvalitách této přehlídky svědčí mj. ocenění Veteránská akce roku 2012, které si můžete prohlédnout v příloze této zprávy.

Laťka je vysoko - první repríza Concours d´elegance se musí minimálně vyrovnat premiéře

O víkendu 25. - 26. května se Concours d´elegance na zámek Loučeň po roce vrací. A z úspěšného pokusu se stává tradice. „Domácí i zahraniční partneři, ale především stovky účastníků loňské přehlídky nám v nadšených reakcích potvrdili, že jsme laťku nastavili už na počátku hodně vysoko. Budeme se pochopitelně snažit té skvělé pověsti, jaká naši akci předchází, dostát i letos," říká Veronika Weinfurtová z pořadatelského týmu, který našel partnery ve firmách Hublot, Scuderia Praha, nebo v Plzeňském prazdroji.

Na Loučeni se psaly první řádky historie automobilismu v Čechách

V aristokratickém prostředí zámku Loučeň, jenž patřil historicky prvnímu akcionáři mladoboleslavské automobilky, knížeti Erichu Thurn - Taxisovi, usilují pořadatelé o skutečně průřezovou přehlídku veteránů. Na ní se kromě domácích značek Tatra či Laurin a Klement s více než stoletou tradicí představí také vozy Bugatti, Rolls - Royce, Packard, Alfa Romeo, Jaguár, Ferrari, Maserati či Lagonda.

Sňatek z rozumu s Oldtimer Bohemia Rally

Loňský oceňovaný nováček mezi českými veteránskými akcemi letos zajímavě expanduje, když se spojil s Oldtimer Bohemia Rally, jinou, již zavedenou veteránskou akcí na Mladoboleslavsku, a nechal její stěžejní část, zkoušku pravidelnosti jízdy, odehrát rovněž v zámeckém areálu na Loučeni. Ta svede na Loučeň dalších asi 70 vozů „Příznivci motorsportu tak najdou ještě silnější důvod, proč si tenhle květnový automobilový svátek, pořádaný 11 kilometrů od Nymburka a slabou hodinu cesty od Prahy, nenechat ujít," řekl za pořadatele David Kopal.

Nabitý program nenechá účastníky ani hosty zahálet

Během pátku, který je pouze technickým dnem, zaujímají automobily svá místa kolem barokního zámku z počátku 18. století, obklopeného anglickým parkem s unikátními bludišti a labyrinty. V sobotu se pak koná většina plánovaných workshopů, na nichž dojde mj. na téma renovace historických automobilů, nebo na prezentace libereckého či kopřivnického muzea s významnými automobilovými sbírkami. „Nádvořím zámku bude po celý den znít živá hudba, připravena je degustace vín. A prohlídky zámeckých interiérů budou okořeněny hranými vstupy s reálnými historickými osobnostmi v dobových kostýmech z počátku 20. století, které ozřejmí vztah majitelů zámku Loučeň k počátkům výroby a užívání automobilů v Čechách," sdělil manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Největší krasavci na kolech si odnesou ceny

Po celou sobotu bude mít plné ruce práce především odborná porota, která v neděli kolem poledního vyhlásí vítěze v kategoriích Předválečné a poválečné vozy a také zvláštní Cenu Ferrari pro nejkrásnější vůz této italské sportovní značky. V porotě zasednou kupř. italský velvyslanec v České republice Pasquale D´Avino, náměstek hejtmana Středočeského kraje Miloš Petera, či ředitel Národního technického muzea v Praze Karel Ksandr, který loni zapůjčil na přehlídku vůbec nejstarší vůz - Wartburg 5 HP z roku 1900. Všichni jmenovaní udělili akci zároveň svoji záštitu. Do hlasování se může zapojit také veřejnost, která určí nositele Ceny Uhlíkovy, pojmenované po jejím mecenáši.

Za kolik to všechno, chtějí vědět návštěvníci

Jednodenní vstupné, které zahrnuje mj. také vstup do zámku, labyrintů i na workshopy, stojí 500 Kč, dvoudenní vyjde na 900 Kč, děti do 7 let mají vstup zdarma. „VIP vstupenka, kterou si může za 1 500 Kč na 1 den pořídit skutečně kdokoli, navíc opravňuje nositele kromě vlastního vstupu do VIP zóny také k účasti na sobotní večerní Galadinner, nebo k neomezené konzumaci vybraných jídel a alkoholických i nealko nápojů," shrnula možnosti návštěvnické účasti Veronika Weinfurtová. „Zažil jsem hodně eventů jak v roli pořadatele, tak i v roli návštěvníka. Upřímně a bez přehánění říkám, že nepamatuji takový, který by se už v premiéře povedl po všech stránkách tak dokonale, jako právě svátek veteránů Concours d´elegance na zámku Loučeň," tvrdí Jiří Senohrábek.

To nejlepší k vidění a zažití:
  • Tatrovka prezidenta Masaryka
  • vůz egyptského krále Faruka
  • formule F2001 s volantem podepsaným slavným Michaelem Schumacherem
  • kulinářská show Filipa Sajlera, kuchaře známého z TV pořadu Kluci v akci
  • galerie děl s automobilovou tématikou (Theodor Pištěk, Kamil Lhoták...) v zámecké oranžérii
  • promenádní jízda vítězných vozů přehlídky (neděle 14.00 hod.)
  • celkem 71 vystavených vozů miliónové hodnoty
  • jízda pravidelnosti v zámeckém parku (sobota 13.00 hod.)

Vstupenky pro veřejnost byly vydány pořadatelem v omezeném počtu a Vy si je můžete v předprodeji zakoupit ZDE. Děti do 7 let mají vstup ZDARMA.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací