Verdi se vrátil na Loučeň. Po Nabuccovi vzal s sebou La Traviatu

Verdi se vrátil na Loučeň. Po Nabuccovi vzal s sebou La Traviatu

Publikováno: 28.07.2013
Verdi se vrátil na Loučeň. Po Nabuccovi vzal s sebou La Traviatu

Na 1 200 návštěvníků tleskalo v pátek 26. července opeře La Traviata, která byla v rámci letního cyklu Klasika pod hvězdami uvedena na Loučeni jako na prvním z 8 vybraných hradů a zámků napříč celou republikou.

Sólisté operního představení nebyli jen tak ledajací: Violettu, tedy hlavní ženskou roli, zpívala Anna Klamo, držitelka Ceny Thálie 2012. Partnerem v roli Alfréda byl této špičkové pěvkyni Miroslav Dvorský, tenor, kterému tleskala třeba londýnská Královská opera Covent Garden.

La Traviata nebyla první operou uvedenou v zámeckém areálu na Loučeni pod širým nebem: V roce 2009 viděli návštěvníci Smetanovu Prodanou nevěstu s Danu Burešovou v roli Mařenky (držitelka Ceny Thálie 2008) a Luďkem Velem coby Kecalem. O rok později vystřídala Prodanou nevěstu Dvořákova Rusalka se sólistkou Státní opery Praha Jitkou Burgetovou v titulní roli a Andreou Kalivodovou jako Čarodějnicí. V roce 2011 pak diváci tleskali Verdiho Nabuccovi. V představení se tehdy objevili živí velbloudi.

Cyklus operních představení pod širým nebem nazvaný Klasika pod hvězdami bude pokračovat i v následujícím roce. "Příští léto se vrátí na scénu Verdiho Nabucco," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací