Verdi se vrátil na Loučeň. Po Nabuccovi vzal s sebou La Traviatu

Verdi se vrátil na Loučeň. Po Nabuccovi vzal s sebou La Traviatu

Publikováno: 28.07.2013
Verdi se vrátil na Loučeň. Po Nabuccovi vzal s sebou La Traviatu

Na 1 200 návštěvníků tleskalo v pátek 26. července opeře La Traviata, která byla v rámci letního cyklu Klasika pod hvězdami uvedena na Loučeni jako na prvním z 8 vybraných hradů a zámků napříč celou republikou.

Sólisté operního představení nebyli jen tak ledajací: Violettu, tedy hlavní ženskou roli, zpívala Anna Klamo, držitelka Ceny Thálie 2012. Partnerem v roli Alfréda byl této špičkové pěvkyni Miroslav Dvorský, tenor, kterému tleskala třeba londýnská Královská opera Covent Garden.

La Traviata nebyla první operou uvedenou v zámeckém areálu na Loučeni pod širým nebem: V roce 2009 viděli návštěvníci Smetanovu Prodanou nevěstu s Danu Burešovou v roli Mařenky (držitelka Ceny Thálie 2008) a Luďkem Velem coby Kecalem. O rok později vystřídala Prodanou nevěstu Dvořákova Rusalka se sólistkou Státní opery Praha Jitkou Burgetovou v titulní roli a Andreou Kalivodovou jako Čarodějnicí. V roce 2011 pak diváci tleskali Verdiho Nabuccovi. V představení se tehdy objevili živí velbloudi.

Cyklus operních představení pod širým nebem nazvaný Klasika pod hvězdami bude pokračovat i v následujícím roce. "Příští léto se vrátí na scénu Verdiho Nabucco," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací