Velikonoce na zámku: vynášení Morany, řehtání a pohádková babička

Velikonoce na zámku: vynášení Morany, řehtání a pohádková babička

Publikováno: 10.04.2011
Velikonoce na zámku: vynášení Morany, řehtání a pohádková babička

Oblíbený řehtačkový průvod. Vynášení Morany a její utopení v zámeckém rybníku. Pátrání po magických omlazovacích lektvarech i po velikonočních zajících, kteří zběhli do parku. Vtipné a poučné vysvětlení skutečnosti, proč všechny kostelní zvony odlétají na Velikonoce do Říma. A také pohádková babička, kterou najdou děti u kolovrátku, obklopenou spoustou kraslic, pomlázek a dalších velikonočních výrobků. Nad celým tímto bohatým programem Velikonoc u Thurn - Taxisů bude v sobotu 23. dubna bdít nevšední moderátorská dvojice - Slepice a Kohout.

Už počtvrté můžete jeden z velikonočních dnů, konkrétně Bílou sobotu, strávit v knížecí společnosti na zámku Loučeň, kde se opě chystá oblíbená zámecká slavnost Velikonoce u Thurn - Taxisů.

Stěžejním bodem programu je odpolední řehtačkový průvod, při němž účastníci koledují u několika obyvatel zámku a podzámčí z historických dob, které postupně potkávají při pochodu zámeckým parkem. V závěru dochází řehtačkový průvod k zámeckým dveřím, kde dostane každé dítě velikonoční koledu od samotné kněžny. Nebude chybět ani další oblíbená tradice, vynášení Morany. „Loučeňský symbol zimy skončí pod hladinou jednoho ze zámeckých rybníků," sdělil manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. Loučeňský zámek bude pochopitelně i patřičně velikonočně nazdoben a v jeho přízemí najdou návštěvníci velkou výstavu velikonočních výrobků a řemesel.

Kromě těchto tradičních součástí loučeňských velikonočních slavností je ale přichystána i spousta novinek. Při vtipných a zároveň poučných hraných scénách se kupř. návštěvníci doví, proč odlétají zvony na Velikonoce do Říma, či kdo ukradl o Velikonocích komu hubičku. Nebo přijdou na kloub záhadným prastarým velikonočním slovům, jako je pomihod, šmerkoust, či roučačka. V zámeckém parku se pak odehraje velké putování po stopách velikonočních zajíců.

„Především dětští návštěvníci budou v přízemí zámku určitě rádi pátrat po pohádkové babičce, která jim bude u kolovrátku vyprávět pohádky tak, jak to bývalo obvyklé ve vesnických chaloupkách za starých časů," věří Jiří Senohrábek.

Velikonoce jsou ale dnes vnímány především jako svátky jara, proto se dostane i na ryze jarní témata: Při medovém včelím vypravování zavede včelař děti i dospělé ke včelám a poví jim, jak se žije v takovém úlu a zda med vyrábějí pilně všechny včely. Dámy dostanou následně tipy, jak ušetřit za plastického chirurga užitím magických omlazovacích lektvarů, které je ideální užívat právě teď na jaře.

Zámecká slavnost nemůže skončit jinak než vesele: „Na samý závěr Bílé soboty obrátíme nejznámější velikonoční zvyk, totiž pomlázku, úplně naruby. Dámy dostanou jedinečnou šanci pomstít se svým pánům za všechna velikonoční, a nejen velikonoční násilnická příkoří při naší babské pomlázce," láká na zámek Loučeň jeho manažer Jiří Senohrábek. Stěžejními částmi programu velikonočních oslav na zámku Loučeň provede jeho návštěvníky netradiční moderátorská dvojice - Slepice a Kohout.

  • Chcete, aby Vaše děti prožily atmosféru řehtačkového průvodu, jako za starých časů?
  • Toužíte konečně pohřbít Zimu, abyVás už letos konečně přestala otravovat?
  • Potřebujete se s jarem omladit, a chcete vědět, jak na to?
  • Chybí Vašim dětem pohádková babička?
  • Chcete vidět mluvícího Kohouta a mluvící Slepici?
  • Nevíte, proč na Velikonoce odlétají zvony do Říma, a chtěli byste to vědět?

Pak přijeďte v sobotu 23. dubna na zámeckou slavnost Velikonoce u Thurn - Taxisů.

Otevřeno je od 10 do 17 hodin.

 

Velikonoční nálada panuje na zámku již od poloviny dubna, kdy dostaly zámecké interiéry skvostnou jarní výzdobu. Pro mnohé bude potěšující zprávou jistě i fakt, že zámek je otevřen po celé velikonoční prázdniny, tedy od čtvrtka 21. dubna do pondělní 25. dubna, vždy od 10 do 17 hodin.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací