Velikonoce 2012: Moranu utopí po pohádce Jak se budí země

Velikonoce 2012: Moranu utopí po pohádce Jak se budí země

Publikováno: 24.03.2012
Velikonoce 2012: Moranu utopí po pohádce Jak se budí země

Na svým obvyklých lákadlech, především řehtačkovém průvodu a vynášení Morany do zámeckého rybníka, bude stát tradiční jarní zámecká slavnost Velikonoce u Thurn – Taxisů i letos. Poprvé se ale na Bílou sobotu 7. dubna představí třeba rodina Zajícova. Děti naláká zajisté loučeňská premiéra pohádky Jak se budí země. A objeví se i živé ovečky.

Již popáté budou mít návštěvníci zámku Loučeň příležitost oslavit Velikonoce v netradiční nóbl společnosti knížecí rodiny.

Řehtačkový průvod vyvrcholí nadílkou od kněžny

„Kněžna Marie Thurn - Taxis je známá štědrostí a láskou k dětem, pro něž píše a sama také ilustruje pohádkové knihy. I letos obdaruje sladkostmi všechny účastníky našeho nevšedního řehtačkového průvodu, který prochází jarem provoněným parkem od 13.15 hodin. Kde jinde může dítě koledovat u paní kněžny, než právě u nás na Loučeni?," láká řečnickou otázkou na zámek jeho manažer Jiří Senohrábek.

Utopení Smrtholky

Atraktivní procesí požene také od 15 hodin Moranu alias Smrtholku, symbol odcházející zimy, ze zámeckého nádvoří k rybníku, kde bude utopena. Bezprostředně poté obdrží kněžna od zámecké chasy líto, starobylý velikonoční symbol. „Kdo chce tenhle předmět, jehož jméno zní současníkům již poněkud záhadně, vidět na vlastní oči, ať spěchá na Bílou sobotu na Loučeň," říká koordinátorka zámeckých slavností Noemi Koukolová. Ve vtipných scénkách najdou diváci poučení, proč odlétají všechny zvony na Velikonoce do Říma a proč se tradičnímu velikonočnímu pečivu říká podle jména Kristova zrádce - Jidáše.

Pohádka Jak se budí země

Uprostřed připomínek velikonočních zvyklostí bude mít svůj prostor také jarní pohádka Jak se budí země, která se bude podle aktuálního počasí hrát od 14 hodin buď na nádvoří zámku, v amfiteátru, nebo v zámecké oranžérii.

V hlavních rolích Zajícovi a ženské s pomlázkou

Na Loučeni takřka neodmyslitelnou soutěž pro děti,velké zaječí putování zámeckým parkem, jejhož výherci budou krátce před 16. hodinou odměněni na zámeckém nádvoří věcnými cenami, zpestří letos návštěva rodiny Zajícovy. Do jejich poněkud hádavé domácnosti budete mít příležitost nahlédnout v průběhu zámeckého velikonočního veselí hned dvakrát - poprvé hned po zahájení v 11 hodin, a podruhé pak v 15.45 hodin, těsně předtím, než Velikonoce u Thurn - Taxisů vyvrcholí závěrečnou babskou pomlázkou.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

Velikonoce u Thurn - Taxisů
Zámek Loučeň
Velikonoční sobota 7. dubna, 11.00 - 16.30 hod.

Z programu:

11.05 a 15.45 / Návštěva u Zajíců
11.15 / Velikonoční dobroty našich babiček
12.35 / Vajíčková soutěž
13.15 / Řehtačkový průvod se závěrečným koledováním u kněžny před 14.00
14.00 / Pohádka Jak se budí země
15.15 / Vynášení Morany (s předehrou na nádvoří v 15 hod.)
15.55 / Losování výherců velikonoční zaječí soutěže
16.00 / Babská pomlázka

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací