Večere s Bílou paní

Večere s Bílou paní

Publikováno: 28.07.2009
Večere s Bílou paní

Bílá paní se zjevuje na několika českých hradech a zámcích. Povečeřet s ní můžete ale zaručeně jen na zámku Loučeň. Následně Vás nechá u sebe na zámku i přespat.

Na první srpnový večer ohlašují provozovatelé zámeckého areálu Loučeň zjevení Bílé paní. "Bílá paní tajemně ohlásila svůj příchod na zámek Loučeň na podvečer 1. srpna. Měla by se zjevit všem, kteří zavítají na prohlídky zámku od 19 a od 20 hodin. Zároveň pak zájemce zve na hostinu od 21 hodin, které bude sama předsedat," informoval o brzkém neobvyklém úkazu na zámku Loučeň manažer zámku Jiří Senohrábek.

Co se bude na hostině s Bílou paní servírovat? Bílá paní poručila tajemným písemným psaním kuchařům, aby pro ni a její hosty připravili kuřecí nudličky s grilovanými žampióny v bešamelovo-sýrové omáčce, nebo jemný chřestový krém s bylinkovým krutonem. Sladkou tečkou má být marcipánový dort Bílé paní. Tajemné psaní od Bílé paní, na němž je popsáno kompletní menu a podmínky jeho servírování, je přivěšeno níže. "Počet míst u slavnostní tabule je pochopitelně omezen, proto je nutné si místo u stolu rezervovat předem v zámeckém infocentru," řekl Jiří Senohrábek.

Protože se večeře koná v pozdní hodinu, bude asi žádoucí pro mnohé hosty na zámku přenocovat. Ani to není problém, na příval hostů jsou v zámeckém hotelu Maxmilián připraveni. Na recepci hotelu (tel. 325 585 381) je možné objednat si celý balíček Večeře s Bílou paní, případně ještě nabitější Víkend s Bílou paní. Součástí balíčků jsou všechny jmenované služby - tedy prohlídka zámku s Bílou paní, následná večeře v její společnosti, nocleh v komfortně zařízených pokojích zámeckého hotelu i program zámecké slavnosti Dostaveníčko slavných, která je v kalendáři zámeckých akcí plánována na stejný den, ve kterém se odehrají i programy s Bílou paní. Kompletní nabídku ubytovacích balíčků Večeře s Bílou paní a Víkend s Bílou paní najdete u této aktuality níže.

Dostaveníčku slavných bude patřit celá první srpnová sobota. Přes den budou zámeckým areálem defilovat postavy slavných, kteří mají spojitost s minulostí zámku - objeví se třeba hudební skladatel Bedřich Smetana, americký romanopisec Mark Twain, německý básník Rainer Maria Rilke, úspěšný žokej a trojnásobný vítěz Velké pardubické Richard Fletcher, nebo dcera prvního československého prezidenta Alice Masaryková. Přesný program najdete na webu v samostatné aktualitě.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací