Večer a noc ve stylu počátku 20. století si užil čtyřciferný počet návštěvníků

Večer a noc ve stylu počátku 20. století si užil čtyřciferný počet návštěvníků

Publikováno: 02.09.2013
Večer a noc ve stylu počátku 20. století si užil čtyřciferný počet návštěvníků

Přesně 2 096 návštěvníků přišlo na zámek Loučeň v poslední srpnový den, kdy se i u nás, podobně jako na dalších 74 hradech a zámcích, konala Hradozámecká noc. Začínalo se čajem o páté, vrcholilo ohňovou show a půlnoční prohlídkou s aristokratickou společností, Bílou paní a překvapením. Poslední návštěvníci odcházeli v šest ráno po prohlídce s astronomem za východu Slunce.

Hradozámecká noc začala v 17 hodin stylově čajem o páté. „To je tradiční, až aristokraticky konzervativní tradiční zvyk, který se nám jevil jako šťastný start významné zámecké akce, zvlášť když jsme její 4. ročník situovali do období přelomu monarchie a nástupu první republiky," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň. „Moderátorka ve slušivém, lehce provokativním dobovém oděvu možná přítomné, kteří se shromáždili u stolků v plenérové kavárně a čajovně, jistě překvapila zjištěním, že čaj o páté není podle všeho původně anglickým, ale francouzským zvykem," dodal Senohrábek.

První tři hodiny dodával skvělou náladu všem na nádvoří a v jeho okolí mnohahlavý big band z Chlumce nad Cidlinou, který ovšem se svými skvělými sólisty mistrně přebíhal i do jiných žánrů - včetně třeba latinskoamerické samby, svižné a svůdné zároveň. Orchestr následně po 20. hodině vystřídaly na nádvoří tanečnice, které se už předtím představily předkrmem v podobě šťavnatého kankánu. Dobová módní přehlídka následně zavedla návštěvníky a hlavně návštěvnice do doby ještě starší, než byl sklonek monarchie a vznik republiky. Umělecká vystoupení na nádvoří vyvrcholila ohňovou show.

Boční zeď zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie se po zaslepení okna plátnem stala na jeden večer jedinečnou promítací stěnou, ze které publikum nejprve bavil v němých groteskách Charlie Chaplin a od 22 hodin, kdy se bohužel spustil lehčí déšť, pak král českých komiků Vlasta Burian s jeho nesmrtelným snímkem Přednosta stanice. Mezi nádvořím zámku a branou zámeckého areálu, s lehkým přesahem za ni, pendloval se zájemci o projížďku stařičký cadilac z roku 1921.

Správu zámku příjemně překvapil nápor návštěvníků prohlídek zámeckých interiérů. „V původním harmonogramu jsme počítali od 17 do 24 hodin s prohlídkami čtyřicetičlenných skupin v půlhodinových intervalech, to ale zdaleka nedostačovalo. Každou hodinu jsme tak museli připojit ještě další prohlídku navíc," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek. „Největší zájem byl o oživlé zámky. Během nich se stali návštěvníci pozorovateli soukromé sešlosti zámeckého pána Ericha Thurn - Taxise, prvního akcionáře mladoboleslavské automobilky, jeho choti Gabriely, rozené Kinské, jejich příbuzné Stefanie von Hohenlohe a hraběte Saši Kolowrata a Narcise Podsedníčka, slavných automobilových závodníků. Téma je nabíledni - Stefanie se s odborníky radila o koupi automobilu pro svého chotě," sdělila Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň, která je provozovatelem zámku.

Na výběr měli návštěvníci také z dětských prohlídek či prohlídek s ochutnávkou plantážových čokolád v první půli večera, či z kastelánských prohlídek, prohlídek s degustací kutnohorských vín či tajemných prohlídek s Bílou paní v rámci populárního rodinného cestovatelského projektu Otevřte 13. komnatu. „Poslední hosté 4. ročníku Hradozámecké noci na zámku Loučeň odcházeli až po šesté hodině ranní, když absolvovali hodinovou prohlídku s astronomem při západu Slunce," uzavřel líčení průběhu Hradozámecké noci na zámku ležícím napůl cesty mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací