Kdo oslaví Vánoce už 10. prosince? No přeci lesní zvířátka!

Kdo oslaví Vánoce už 10. prosince? No přeci lesní zvířátka!

Publikováno: 29.11.2011
Kdo oslaví Vánoce už 10. prosince? No přeci lesní zvířátka!

V čase adventním myslíme na zámku nejen na lidi, ale i na jiné živočichy. Důkazem toho budiž Vánoce lesních zvířátek, které uspořádáme v sobotu 10. prosince odpoledne. Vánoční ozdoby z jedlých materiálů poslouží zvířátkům zároveň jako největší pochoutky. Adventní den, kdy se bude myslet hlavně na čtyřnohé kamarády, bude korunován pohádkou – pochopitelně v hlavních rolích se zvířaty.

Celkem čtyři adventní týdny nás vždy dělí od Štědrého dne. První dvě svíčky na adventních věncích již hoří, další dvě teprve budou zapáleny.

Advent je v půli: největší věnec v Česku pokřtěn, Barbora už také nadělovala

První adventní sobota patřila na Loučeni křtu největšího adventního věnce v Česku s oficiálně naměřeným průměrem 15, 67 m - ten ostatně můžete obdivovat při návštěvě Loučně až do Nového roku.
Druhou adventní sobotu se všichni dětští návštěvníci zámku dočkali Nadílky od Barbory: Staročeská světice v bílém, která hodné ratolesti obdarovává sladkostmi a ovocem a zlobivé uhlím, se kromě Loučně zjevila málokde.

Nejbližší adventní sobota: hostina lesních zvířátek

Při třetí adventní sobotě 10. prosince se bude myslet především na čtyřnohé obyvatele zámeckého parku a přilehlé obory. Odpoledne toho dne, konkrétně čas od 14 do 16 hodin, bude totiž zasvěceno Vánocům lesních zvířátek. „Celá akce začne na zámeckém nádvoří vytvářením jedlých ozdob z nejrůznějších ptačích a jiných zvířecích pochutin. V doprovodu knížecího páru se následně děti a jejich rodiče či prarodiče odeberou do zámeckého parku, kde všichni společně rozvěsí jedlé ozdoby na jehličnany rostoucí v parku, či rozmístí na jiná místa v parku, na nichž se shromažďuje zvěř," líčí manažer zámku Jiří Senohrábek.
„Přítomen bude i knížecí nadlesní, což je velký odborník na zvířátka. Ten podá cestou do parku dětem i dospělým spoustu zajímavých informací o tom, jak tráví nejen vánoční čas, ale vůbec celou zimu vybrané druhy české fauny," doplňuje Noemi Koukolová, koordinátorka zámeckých slavností s tím, že děti snad cestou na nějaké to živé zvíře i natrefí.

Zvířecí pohádka od kněžny v útulné historické knihovně

Celá akce vyvrcholí zhruba půlhodinu před čtvrtou hodinou odpolední. Tehdy pozve kněžna Karolína děti i případné dospělé zájemce do historické knihovny, která je považována za nejkrásnější místnost zámku Loučeň. V tomto kouzelném prostředí pak bude předčítat dětem pohádkový příběh, v němž - jak jinak - hrají hlavní role zvířátka - třeba myšák, zajíček nebo pejsek.

Vrchol adventu týden před Štědrým dnem: Rybova mše a živý betlém

Jako vyvrcholení svých adventních programů chystá zámek Loučeň v sobotu 17. prosince odpoledne tradiční Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby v mimořádně zpřístupněném zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie a také oblíbený Živý betlém na nádvoří zámku.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací