Upíři se rozloučí se zámkem maškarním Plesem příšer

Upíři se rozloučí se zámkem maškarním Plesem příšer

Publikováno: 12.02.2013
Upíři se rozloučí se zámkem maškarním Plesem příšer

Úspěšná zimní mise upírů na zámku, kteří se líbí dětem i dospělým, skončí v sobotu 2. března Plesem upírů a jiných příšer. S kouzly se dostaví na ples černokněžník, zatančí bludičky i čertice. V závěru dojde na volbu Obludy a Příšeráka roku.

Na zámku Loučeň se původně měli zdržet jen v lednu, ale byl o ně takový zájem, že si svůj zimní zámecký pobyt víc než zdvojnásobili - upírskými prohlídkami lákají návštěvníky nakonec nejen každou lednovou, ale i únorovou sobotu. A rozloučí se v sobotu 2. března víc než velkolepě - plesem.

Řeč je o upírech, kteří od začátku roku až doteď lákají k netradiční, velmi vtipné a trochu hororové prohlídce historických komnat zámku Loučeň každou sobotu v průměru víc než stovku návštěvníků.

„Upíři byli pro mnohé velmi vyhledávanými zimními obyvateli zámku, proto jsme se rozhodli rozloučit se s nimi vskutku slavnostně, a to Plesem upírů a jiných příšer v sobotu 2. března," říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.
Akce se koná od 13.45 do 16 hodin v zámecké vinárněi. „Jde o pěkný klenutý sál někdejších stájí, protor bez oken, kde se budou temné síly obzvlášť dobře vyjímat.Letos se tedy v čase vrcholících masopustních karnevalů chceme zaměřit výhradně na čistě záporácké figury - na zloduchy, příšerky, strašidla a obludy. Počítáme samozřejmě hlavně s dětmi v takových maskách," dodal manažer zámku Jiří Senohrábek.

Ples zahájí ve 13.45 hodin upíři, a to nejen uvítacím slovem, ale dokonce i Hymnou všech strašidel, upírů a oblud. V rámci bohatého programu vystoupí kupř. Černokněžník se svým pásmem kouzel. A také s šaškem po boku. Skupina andělů se pak přímo během tance na parketu promění v čerty. Během tance svede ty účastníky, kteří se nebudou mít dostatečně na pozoru, dost možná na scestí také rej bludiček. Program vyvrcholí v 16 hodin majstrštykem, tedy nejlepším kouzlem mistra Černokněžníka.

Loučeňský Ples upírů a jiných příšer je v podstatě takový karneval záporných postav. „Pevně věříme, že rodiče připraví a nadchnou děti pro myšlenku karnevalu oblud, příšer a strašidel a také je patřičně tématicky vystrojí. Takže pokud k nám přeci jen zavítá i nějaká ta princezna, pak jedině zlá, a pokud se dostaví nějaký ten rytíř, pak ideálně bezhlavý," směje se Jiří Senohrábek. Pokud by rodiče nedokázali dítě připravit na netradiční karneval už doma, pomohou jim dotvořit masku v dějišti plesu šikovné malířky na obličej. Na závěr plesu budou mezi přítomnými maskami vybráni Příšera a Obluďák roku.

Pořadatelé slibují, že nebudou tlačit na pilu - akce tak má být prý spíš příjemná pohádková komedie, než horor - bát se tedy nemusí ani rodiče malých dětí. I když z kuloárů se proslýchá, že se tu jako nápoj na uvítanou bude popíjet sliz, oblíbená pochoutka všech čertů, čarodějnic, čarodějů a hlavně plivníků. Před i po karnevalu je pochopitelně možná i prohlídka zámku - nejlépe od 12.00, 13.00 nebo 16.15 hod.

PLES UPÍRŮ A JINÝCH PŘÍŠER
Sobota 2. března 2013, 13.45 - 16.00 hod.
  • Hymna všech strašidel, upírů a jiných příšer
  • Tanec mrtvých aneb Draculova Cha cha
  • Kouzelný tanec, při kterém se andělé proměňují v čertice
  • Pásmo kouzel Černokněžníka a jeho šaška
  • Taneční rej bludiček
  • Volba nejlepších masek: Příšera a Obluďák roku 2013

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací