Tourpropag: Loučeň je mezi 10 nejlepšími hrady a zámky

Tourpropag: Loučeň je mezi 10 nejlepšími hrady a zámky

Publikováno: 24.05.2012
Tourpropag: Loučeň je mezi 10 nejlepšími hrady a zámky

Z Tourpropagu Písek si projekt Otevřte 13. komnatu odvezl jednu hlavní a jednu 2. cenu. Oceněný produkt vznikl na zámku Loučeň, který je také jedním z 10 hradů a zámků Česka, které se ho účastní.

16. ročník národní přehlídky propagačních materiálů v cestovním ruchu Tourpropag Písek se nesl ve znamení rodiny: Oproti loňským ročníkům, kdy byly vyhlašovány nejlepší tiskoviny v mnoha samostatných kategoriích podle typu tiskovin, tedy kupř. nejlepší brožura, nebo nejlepší leták, se letos hodnotil v jediné, sjednocené kategorii, nejlepší soubor propagačních materiálů určených pro rodinu. "Druhá a zároveň poslední kategorie pak zohlednila poprvé součinnost propagace formou tiskovin se stále dominantnější webovou prezentací jednotlivých turistických regionů, obcí či turistických cílů," řekla za organizátory přehlídky Edita Kučerová z Městského úřadu Písek.

Otevřte 13. komnatu je nejúspěšnější projekt marketingu cestovního ruchu v Česku

Nejúspěšnějším soutěžícím subjektem se stal Zlatý pruh Polabí se svým projektem Otevřte 13. komnatu, který teprve od začátku letošního května nabízí netradiční, interaktivní prohlídky s tajemnou postavou na celkem 10 českých hradech a zámcích - kupř. na Kosti, Kačině, Grabštejně či Loučeni. Projekt Otevřte 13. komnatu se stal vítězem kategorie synergie tištěné a webové prezentace, ve druhé kategorii, hodnotící pouze úroveň tiskovin, pak obdržel 2. místo. "Snažíme se opravdu o kompletní zážitkový produkt, který má zasáhnout při prohlídkách vybraných hradů a zámků všechny smysly návštěvníků, včetně třeba hmatu nebo chutí. Jsme nesmírně rádi, že si odborníci všimli naší snahy po komplexnosti i na úrovní samotné propagace - tedy našich snah oslovit jak moderního turistu, který surfuje před výletem na webu, tak i konzervativnějšího milovníka historického dědictví, kterému stále víc než klávesnice počítače voní papír," řekl Jiří Senohrábek z oceněného Zlatého pruhu Polabí, jinak zároveň manažer zámku Loučeň.

Infocentrum na kolech budí zvědavost turistů a všech kolemjdoucích

Odborná veřejnost na Tourpropagu, ale i obyvatelé Písku byli první, kdo mohl v blízkosti Kamenného mostu, nejstaršího v Čechách, vidět zaparkované mobilní informační turistické centrum k projektu. Nebylo možné si ho nevšimnout: Oči kolemjdoucích přitahovaly fotografie tajuplných postav z hradních legend a dějin v životní velikosti, které pokrývají stěny karavanu. "Chceme náš opravdu novátorský projekt propagovat širší paletou forem. Jednou z nich jsou plánované výjezdy mobilního infocentra všude tam, kde se schází velký počet příznivců výletů po Česku - tedy především napříč republikou, ale i blízkým zahraničím při konání divácky nejatraktivnějších turistických akcí. Jednou z nich bude třeba první červnový víkend Královský průvod na Karlštejn, kdy mobilní infocentrum dorazí na Pražský hrad, do Dobřichovic i pod samotný hrad Karlštejn. Tyto naše široké aktivity bychom nemohli podnikat bez podpory fondů Evropské unie, konkrétně programu IOP, vyhlášeného ministerstvem pro místní rozvoj,"řekl Pavel Hlaváč ze Zlatého pruhu Polabí.

Sklizeň už v květnu. Řeč je o oceněních pro zámek Loučeň

Hned dvě ceny z Tourpropagu Písek, které od nynějška zdobístěny infocentra a kanceláří zámku Loučeň, kde má Zlatý pruh Polabí své sídlo, nejsou jediným květnovým úspěchem zámku Loučeň v cestovním ruchu: V polovině května přivezla Kateřina Šrámková, jednatelka Loučeň a. s. pro zámek z Prahy národní ocenění Marketér roku 2011.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací