Tátové se proměnili v pošťáky, řidiče, výpravčí nebo průvodčí

Tátové se proměnili v pošťáky, řidiče, výpravčí nebo průvodčí

Publikováno: 16.06.2013
Tátové se proměnili v pošťáky, řidiče, výpravčí nebo průvodčí

Báječný Den otců si užily hlavy rodiny a jejich rodinný doprovod po celou slunečnou neděli 16. června. V zámeckém parku si hráli na 4 povolání. U zámku pak od nich štafetu převzaly děti, pro které bylo přichystáno hned 6 úkolů.

Kletba letošního nepřejícného počasí byla v neděli 16. června konečně zažehnána. Štěstí přinesli zámeckému areálu tátové, protože právě v tomto datu se na Loučeni, stejně jako na několika málo místech v Čechách a na mnoha místech v Americe, slavil Den otců.

Tátové skákali, píchali, jezdili a pískali

Tátové byli evidentně potěšeni, že v tento den neplatili žádné vstupné. A ještě dostali navrch kupón na plzeňské pivko zdarma. Takto rozradostněni pak v zámeckém parku bez okolků odhodili zábrany dospěláků a vrhli se na soutěžení v celkem 4 disciplínách spojených s konkrétními povoláními: V kuličkovém hřišti obsazeném pošťákem absolvovali trojskok s těžkou poštovní brašnou. V altánu u dlážděného bludiště jim měli kleštičky vlakového průvodčího přinést co nejvíc bodů - tahle disciplína byla mimořádně víc o štěstí, než o šikovnosti. V lipové aleji u lanového centra pak pod dozorem policisty projížděli co nejsvižněji slalomovou dráhu na šlapacím autíčku. A konečně u palisádového bludiště na ně číhal výpravčí, který hledal tátu s nedelším hvizdem.

Děti se proměnily v kominíky, popeláře, nebo kuchaře

V okolí zámku pak Igráček rozmístil dalších 6 soutěžních stanovišť tentokrát zaměřených hlavně na děti, jimž měli tátové dál pouze asistovat: S kominíkem tak děti čistily rouru, s opravářem zatloukaly hřebíky do dřevěného špalku. Zdravotní sestřička dohlédla, jak zručně umějí ději použít obvaz. Popelář potřeboval pomoci s odklizením čerstvě vyvezených popelnic. S hasičem se děti pokoušely sestřelit proudem vody z požárnické hadice plechovku. A když to všechno zvládly, mohly si pod dohledem kuchařky upéci pod širým nebem lahodnou palačinku a samy si ji dochutit nejen sladkou marmeládou, ale i lentilkami.

Igráček má na zámku po celé prázdniny svoji výstavu

V plném proudu byly pochopitelně i prohlídky zámku. Celodenní hra na povolání pro mnohé rodiny vrcholila v Komorní expozici v přízemí zámku, kde je právě od dnešního dne až do 31. srpna přístupná prodejní výstava Fenomén Igráček.

Sláva vítězům

V soutěži na povolání mohli tátové nasbírat každý maximálně 100 bodů. A kdo z otců byl v této soutěži nejlepší? Už známe vítěze. Jsou jimi:

  • 1. místo: Jan Marval a Aleš Bergman, 98 bodů
  • 2. místo: Miroslav Veselý a Roman Šebestián, 97 bodů
  • 3. místo: Ondřej Čuban, 95 bodů

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací