Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu

Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu

Publikováno: 30.01.2013
Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu

Bílá paní loučeňská je zpátky. V únoru se s ní, tentokrát každou neděli od 13.30 hod., opět mohou setkat na tajemné prohlídce všichni zájemci o tajemství 13. komnaty, která se Vám otevře po výletech na dalších 6 českých hradů a zámků - třeba na Kozel, Grabštejn, Kost, Kačinu, Slatiňany, nebo do Děčína.

Ta nedlouhá pauza Bílé paní na to, aby dočerpala síly, bohatě stačila. 16. prosince prováděla návštěvníky zámku Loučeň zatím naposledy a od neděle 3. února, tedy za pouhých 6 týdnů rekonvalescence, je zase zpátky.

"Pravidelně monitorujeme návštěvnost jak článku o tajemných prohlídkách s Bílou paní na Loučeni na našich internetových stránkách, tak i návštěvnost vlastních stránek projektu Otevřte 13. komnatu, jehož jsou loučeňské prohlídky s Bílou paní součásti.. I teď v zimě doserfují na zmíněné stránky denně stovky návštěvníků. Z toho čísla cítíme hlad po zmíněném typu prohlídek, proto je, alespoň my na Loučeni, vracíme už od února znovu do hry," říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

Tajemné prohlídky s Bílou paní přitáhly už v loňském roce, kdy se staly horkou novinkou, na Loučeň tisíce návštěvníků - převážně rodin s dětmi. Návštěvníky při nich vede zámeckými interiéry populární kostýmovaná postava v bílých šatech, která jim navíc po celou dobu prohlídky klade otázky, jejichž odpovědi se zapisují do hracích karet tak, aby na konci prohlídky vydaly tajenku coby důležitou indicii v cestě ke 13. komnatě, tajemnému prostoru, který se otevře zcela zdarma všem, kteří absolvují ještě dalších 6 podobných výletů za ostatními tajemnými postavami - třeba za skřetem Radoušem na zámek Kozel, za žokejkou Latou Brandisovou na zámek Slatiňany, nebo za katem Heřmanem na hrad Kost. Za každý absolvovaný výlet a vyplněnou tajenku získává turista samolepku klíče do cestovního pasu, který zdarma obdrží na některé ze zapojených památek - obvykle tedy té, kde se ukáže nejdříve. Sedm klíčů opravňuje k poznání tajemné 13. komnaty na vybraném hradu či zámku.

"Únorová nabídka zámku Loučeň je tedy na zimu neobvykle pestrá: V sobotu od 14 a 15 hodin pro velký úspěch pokračují až do konce měsíce upírské prohlídky zámku, původně plánované jen na leden. V neděli od 13.30 hod. pak můžete luštit rébus na tajemných prohlídkách s Bílou paní," rekapituluje únorová lákadla zámku Loučeň jeho manažer Jiří Senohrábek.

Tajemné prohlídky s Bílou paní - únorové neděle 13.30 hod.

Pozor, zpátky jsou také Dětské prohlídky - únorové neděle 14.30 hod.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací