Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu

Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu

Publikováno: 30.01.2013
Tajemná Bílá paní se v únoru vrací před 13. komnatu

Bílá paní loučeňská je zpátky. V únoru se s ní, tentokrát každou neděli od 13.30 hod., opět mohou setkat na tajemné prohlídce všichni zájemci o tajemství 13. komnaty, která se Vám otevře po výletech na dalších 6 českých hradů a zámků - třeba na Kozel, Grabštejn, Kost, Kačinu, Slatiňany, nebo do Děčína.

Ta nedlouhá pauza Bílé paní na to, aby dočerpala síly, bohatě stačila. 16. prosince prováděla návštěvníky zámku Loučeň zatím naposledy a od neděle 3. února, tedy za pouhých 6 týdnů rekonvalescence, je zase zpátky.

"Pravidelně monitorujeme návštěvnost jak článku o tajemných prohlídkách s Bílou paní na Loučeni na našich internetových stránkách, tak i návštěvnost vlastních stránek projektu Otevřte 13. komnatu, jehož jsou loučeňské prohlídky s Bílou paní součásti.. I teď v zimě doserfují na zmíněné stránky denně stovky návštěvníků. Z toho čísla cítíme hlad po zmíněném typu prohlídek, proto je, alespoň my na Loučeni, vracíme už od února znovu do hry," říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň.

Tajemné prohlídky s Bílou paní přitáhly už v loňském roce, kdy se staly horkou novinkou, na Loučeň tisíce návštěvníků - převážně rodin s dětmi. Návštěvníky při nich vede zámeckými interiéry populární kostýmovaná postava v bílých šatech, která jim navíc po celou dobu prohlídky klade otázky, jejichž odpovědi se zapisují do hracích karet tak, aby na konci prohlídky vydaly tajenku coby důležitou indicii v cestě ke 13. komnatě, tajemnému prostoru, který se otevře zcela zdarma všem, kteří absolvují ještě dalších 6 podobných výletů za ostatními tajemnými postavami - třeba za skřetem Radoušem na zámek Kozel, za žokejkou Latou Brandisovou na zámek Slatiňany, nebo za katem Heřmanem na hrad Kost. Za každý absolvovaný výlet a vyplněnou tajenku získává turista samolepku klíče do cestovního pasu, který zdarma obdrží na některé ze zapojených památek - obvykle tedy té, kde se ukáže nejdříve. Sedm klíčů opravňuje k poznání tajemné 13. komnaty na vybraném hradu či zámku.

"Únorová nabídka zámku Loučeň je tedy na zimu neobvykle pestrá: V sobotu od 14 a 15 hodin pro velký úspěch pokračují až do konce měsíce upírské prohlídky zámku, původně plánované jen na leden. V neděli od 13.30 hod. pak můžete luštit rébus na tajemných prohlídkách s Bílou paní," rekapituluje únorová lákadla zámku Loučeň jeho manažer Jiří Senohrábek.

Tajemné prohlídky s Bílou paní - únorové neděle 13.30 hod.

Pozor, zpátky jsou také Dětské prohlídky - únorové neděle 14.30 hod.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací