Světoznámý tenor je tahákem Klasiky pod hvězdami s premiérou na Loučeni

Světoznámý tenor je tahákem Klasiky pod hvězdami s premiérou na Loučeni

Publikováno: 22.07.2013
Světoznámý tenor je tahákem Klasiky pod hvězdami s premiérou na Loučeni

Po Rusalce, Nabuccovi a roční pauze se na zámek Loučeň, pod širé nebe, opět vrací velkolepé inscenace oper se zhruba stovkou účinkujících. Letos pořadatelé vsadili na Verdiho La Traviatu a světově uznávaného tenora Miroslava Dvorského.

Pod značkou Klasika pod hvězdami jsou už od roku 2010 uváděna na vybraných českých hradech a zámcích velkorysá operní představení. Návštěvníci zámku Loučeň tleskali už v úvodním roce existence tohoto seriálu Rusalce, roku 2011 pak Nabuccovi. „Také letos se po roční pauze Loučeň objevila mezi 8 aristokratickými dějišti této hudební podívané, z čehož máme i za naše návštěvníky velkou radost. Tím spíš, že jsme jediným středočeským a také jediným soukromým zámkem, zapojeným do letošního ročníku tohoto uměleckého cyklu. Právě u nás se odehraje v pátek 26. července dokonce vůbec první, tedy premiérové představení," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Pořadatelé slibují velkolepou podívanou s takřka stovkou účinkujících. Samozřejmostí je živý orchestr. Nejvíce zvědavé je publikum na světoznámého tenora Miroslava Dvorského, pěvce se zkušenostmi z newyorské Metropolitní opery, nebo milánské La Scaly, který vystoupí v ústřední roli Alfréda. „Klasika pod hvězdami mě nadchla. Je to krásná myšlenka, úžasně divácká, zajímavá a nevšední," říká ke svému neobvyklému prázdninovému angažmá samotný tenor. Na své účinkování na českých zámeckých scénách se vysloveně těší a neželí ani toho, že kvůli přikývnutí na něj přišel o nabídku z Itálie.

Protože poutavý příběh dívky lehčích mravů napsal Ital, odehrává se celá opera ve zpěvné italštině. Na scéně bude ovšem titulkovací zařízení, s jehož pomocí divák neztratí přehled o tom, co se na jevišti právě odehrává.

Meteorologové slibují na pátek skvostné počasí. Návštěvníci, kteří váží cestu za operou na Loučeň, toho na zámku přitom mohou zažít podstatně víc. „Zámecký areál je kontinuálně otevřen od 9 hodin bez pauzy až přes půlnoc. Opera začíná ve 20.30 hod. a my nabízíme pestrý doprovodný program, jehož velkým lákadlem je pochopitelně prohlídka našich labyrintů a bludišť, po celý den," sdělila jednatelka zámku Kateřina Šrámková.

Vysloveně na návštěvníky opery myslí pozdní speciální prohlídky situované na časy před a po představení: V 17.15 hod. začíná prohlídka s ochutnávkou několika druhů kvalitních, často plantážových čokolád. V 17.45 a 18.45 hod. si přijdou na své milovníci vína, jehož degustrace je součástí prohlídek právě v uvedených časech. Na 18.15 hod. je připravena hudební prohlídka jako jakási předehra k vlastnímu opernímu představení. V 19.15 hod. je pak ještě na řadě aristokratická prohlídka s lákavými, leckdy až zákulisními informacemi ze života šlechty na zámku. Pro noční sůvy jsou pak připraveny od 23.40 a od 24.00 hod. také noční prohlídky.

„Tenhle den prostě bude nevšední. Už při příchodu - tedy jako welcome drink, ale i o pauze operního představení - si návštěvníci budou moci zakoupit sklenku šampaňského. Na terase zámku se celý večer před představením bude grilovat. Je také možné objednat si piknikové koše a povečeřet, případně při dřívějším příjezdu i poobědvat v trávě, respektive na dece, kterou zapůjčíme," nabízí varianty zpestření operního dne na zámku jeho manažer Jiří Senohrábek.

 

LA TRAVIATA
Opera pod širým nebem se světoznámým tenorem Miroslavem Dvorským v roli Alfréda
Pátek 26. července, 20.30 hod.

Vstupenky již dnes nebo před představením v infocentru zámku, nebo v předprodejní síti Ticketart. GARANTUJEME VÁM, ŽE VSTUPENKY I PŘES VELKÝ ZÁJEM OBDRŽÍTE I BEZ REZERVACE JEŠTĚ PŘED PŘEDSTAVENÍM. Informace na tel. č.602 397 589, 325 585 228.

 

BONBÓNKY NA VÝBĚR K LA TRAVIATĚ:

  • Šampaňské jako welcome drink, nebo osvěžení o přestávce
  • Grilování na zámecké terase
  • Občerstvení o přestávce operního představení v party stanech u hlediště i jinde
  • Večeře, příp. oběd či svačina v trávě z piknikového koše
  • Speciální podvečerní a půlnoční prohlídky zámku:

17.15 Čokoládová prohlídka
17.45 Prohlídka s degustací vína
18.15 Hudební prohlídka
18.45 Prohlídka s degustací vína
19.15 Aristokratická prohlídka
23.40 Předpůlnoční prohlídka zámku
24.00 Půlnoční prohlídka zámku

U piknikových košů nutná rezervace předem, u speciálních prohlídek rezervaci předem pro velký zájem doporučujeme.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací