Svatý Martin vzal letos do party i rytířku a kejklíře Pupu

Svatý Martin vzal letos do party i rytířku a kejklíře Pupu

Publikováno: 10.11.2012
Svatý Martin vzal letos do party i rytířku a kejklíře Pupu

Svatomartinská sobota je čerstvě za námi. Posvícení nicméně pokračuje ještě v neděli dopoledním žehnáním svatomartinskému vínu, koncertem cimbálovky či projížďkami na koníkovi sv. Martina, které ocení hlavně děti.

Tři pokladny místo obvyklé jedné. To bylo první opatření zámku směřující k tomu, aby davy návštěvníků, kteří se těšili na příjezd Martina na bílém koni a celodenní doprovodný program každoročního Svatomartinského posvícení, prošly zámeckou branou v sobotu 10. listopadu v klidu a bez tlačenic.

Kejklíř i rytíři na přírodní scéně

Hlavní dějiště celého programu se letos vrátilo tam, kde ho pamatují hosté druhého z dosavadních šesti ročníků: na velkou louku v sousedství zámeckého kostela. Tady se návštěvníkům o posvícenské sobotě postupně předvedli malí rytíři ze spolku Legenda Aurea z Dvora Králové, posvícenská husa, kterou děti v první ze soutěží celého dne honily na pekáč, kejklíř Pupa, jenž rozesmíval na jednokolce, na oslíku i při žonglování s míčky, a pak především rytířský soubor Štvanci.

To nejlepší uprostřed odpoledne: varhanní koncert a triumf rytířky

Program gradoval od 14 hodin, kdy se po mnoha soutěžích pro děti konal v zámeckém kostele varhanní koncert. Od 15 hodin pak nastalo hlavní turnajové klání. Z velkolepé podívané jezdců na koních, při níž rozhodně jeden druhého nešetřil, vzešla jako vítěz překvapivě žena - Anna z Rožmberka.

Žehnání Martina Turského

V 16.16 hodin rozrazil napjatě čekající dav konečně ten nejvíce vyhlížený rytíř - Martin na bílém koni. Za zvuku svatomartinských rolniček přivítal dav a požehnal mladému vínu, aby vzápětí zmizel v zámeckém parku, kam ho následovaly děti s jasným cílem: získat od Martina pro svůj lampión, či lucerničku svatomartinské světýlko

Posvícenská neděle je ještě před námi

Svatomartinské posvícení pokračuje v neděli celodenním koncertem cimbálovky na zámeckém nádvoří, žehnáním svatomartinskému vínu v magickém čase 11. 11. v 11 hodin 11 minut a odpoledními soutěžemi, při kterých se budou pojídat na čas svatomartinské rohlíčky. Vzduchem bude létat podkova koně svatého Martina, která by měla zasáhnout jasně stanovený cíl. A opět bude uspořádán hon na svatomartinskou husu. Vítaným bodem programu, který nemohli zažít sobotní návštěvníci, budou také po celé odpoledne projížďky na koni svatého Martina.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací