Svatý Martin vzal letos do party i rytířku a kejklíře Pupu

Svatý Martin vzal letos do party i rytířku a kejklíře Pupu

Publikováno: 10.11.2012
Svatý Martin vzal letos do party i rytířku a kejklíře Pupu

Svatomartinská sobota je čerstvě za námi. Posvícení nicméně pokračuje ještě v neděli dopoledním žehnáním svatomartinskému vínu, koncertem cimbálovky či projížďkami na koníkovi sv. Martina, které ocení hlavně děti.

Tři pokladny místo obvyklé jedné. To bylo první opatření zámku směřující k tomu, aby davy návštěvníků, kteří se těšili na příjezd Martina na bílém koni a celodenní doprovodný program každoročního Svatomartinského posvícení, prošly zámeckou branou v sobotu 10. listopadu v klidu a bez tlačenic.

Kejklíř i rytíři na přírodní scéně

Hlavní dějiště celého programu se letos vrátilo tam, kde ho pamatují hosté druhého z dosavadních šesti ročníků: na velkou louku v sousedství zámeckého kostela. Tady se návštěvníkům o posvícenské sobotě postupně předvedli malí rytíři ze spolku Legenda Aurea z Dvora Králové, posvícenská husa, kterou děti v první ze soutěží celého dne honily na pekáč, kejklíř Pupa, jenž rozesmíval na jednokolce, na oslíku i při žonglování s míčky, a pak především rytířský soubor Štvanci.

To nejlepší uprostřed odpoledne: varhanní koncert a triumf rytířky

Program gradoval od 14 hodin, kdy se po mnoha soutěžích pro děti konal v zámeckém kostele varhanní koncert. Od 15 hodin pak nastalo hlavní turnajové klání. Z velkolepé podívané jezdců na koních, při níž rozhodně jeden druhého nešetřil, vzešla jako vítěz překvapivě žena - Anna z Rožmberka.

Žehnání Martina Turského

V 16.16 hodin rozrazil napjatě čekající dav konečně ten nejvíce vyhlížený rytíř - Martin na bílém koni. Za zvuku svatomartinských rolniček přivítal dav a požehnal mladému vínu, aby vzápětí zmizel v zámeckém parku, kam ho následovaly děti s jasným cílem: získat od Martina pro svůj lampión, či lucerničku svatomartinské světýlko

Posvícenská neděle je ještě před námi

Svatomartinské posvícení pokračuje v neděli celodenním koncertem cimbálovky na zámeckém nádvoří, žehnáním svatomartinskému vínu v magickém čase 11. 11. v 11 hodin 11 minut a odpoledními soutěžemi, při kterých se budou pojídat na čas svatomartinské rohlíčky. Vzduchem bude létat podkova koně svatého Martina, která by měla zasáhnout jasně stanovený cíl. A opět bude uspořádán hon na svatomartinskou husu. Vítaným bodem programu, který nemohli zažít sobotní návštěvníci, budou také po celé odpoledne projížďky na koni svatého Martina.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací