Svatováclavský volný pátek nabízí hru v parku

Svatováclavský volný pátek nabízí hru v parku

Publikováno: 24.09.2012
Svatováclavský volný pátek nabízí hru v parku

Nadcházející prodloužený víkend láká k výletům. Zámek Loučeň je pochopitelně otevřen nejen v sobotu a neděli, ale i v pátek 28. září, kdy mají školáci i většina pracantů díky státnímu státku volno.

Přemýšleli jste, co s nadcházejícím prodlouženým víkendem? Zdá se, že příjemné baboletní počasí by měly jen občas narušit mírné přeháňky. A ty by pro Vás neměly být důvodem pro to zůstat doma.

Svatováclavský pátek ve znamení hry po stopách princezny nebo bájného Minotaura

Zámek Loučeň je otevřen nejen v sobotu a v neděli, ale pochopitelně i na svatováclavský pátek 28. září. Pokud máte děti, nabízí se jim v tento den kromě populárního řádění v labyrintech či účasti na dětské prohlídce zámku od 14.00 hodin také po celý den hra spočívající v plnění úkolů na předem vytyčené stezce zámeckým parkem. "Na infocentru obdrží každý dětský zájemce plánek areálu s rozpisem úkolů a prostorem pro jejich řešení. Máme připraveny hned dvě hry: Malé děti se vydají po stopách princezny Almérie, ty větší pak za bájným Minotaurem. Za správné řešení úkolů si děti odnesou ojedinělou pasovací listinu a malou sladkou odměnu navrch," říká manažer zámku Jiří Senohrábek.

Sobotní prohlídka zámku při svíčkách

Také sobota má potenciál pěkného výletního zážitku - od 19.00 hodin jsou totiž, tak jako každou poslední sobotu v měsíci, na programu noční prohlídky zámku."Ještě jsme nikdy žádného zájemce o noční prohlídky neodmítli, přesto ale doporučujeme pro vlastní klid našich návštěvníků rezervaci noční prohlídky předem," dodává Jiří Senohrábek.

Neděle pro ty, kteří chtějí vidět všechno

V neděli od 12.30 hodin pak bude přístupný supervelký okruh. V rámci asi 80 minut trvající prohlídky poznají návštěvníci opravdu veškerá zákoutí zámecké budovy, včetně letos nově zpřístupněného zámeckého kostela, půdy a křídla přiléhajícího ke kostelu s oratoří, dětským pokojem a učebnou.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací