Svatomartinská neděle byla ve znamení cimbálu a žehnání vínu

Svatomartinská neděle byla ve znamení cimbálu a žehnání vínu

Publikováno: 11.11.2012
Svatomartinská neděle byla ve znamení cimbálu a žehnání vínu

Také v neděli 11. listopadu se lidé bavili při Svatomartinském posvícení. Neděle, nesená obřadem žehnání svatomartinskému vínu loučeňským farářem v 11 hodin a 11 minut, dětskými soutěžemi a celodenním koncertem cimbálovky na nádvoří, měla v porovnání se sobotou, hlavním programovým dnem, komorní, ale o to srdečnější publikum.

V sobotu přijíždějí davy, v neděli pak poklidní fajnšmekři. Tak je už od svého prvního ročníku, který se uskutečnil v roce 2007, nastaven dvoudenní program Svatomartinského posvícení. Ani letošek nebyl výjimkou.

Pokud jste neměli čas či příležitost k osobní návštěvě, vychutnejte si atmosféru posvícenské neděle na fotografiích. A jestli Vás to bude zajímat, věnujte pár minut také zhlédnutí 66 fotografií z hlavního sobotního programu 6. ročníku Svatomartinského posvícení na zámku Loučeň.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací