Na svatého Huberta můžete ještě v neděli zdarma

Na svatého Huberta můžete ještě v neděli zdarma

Publikováno: 01.11.2011
Na svatého Huberta můžete ještě v neděli zdarma

Podzim je časem honů. Staletou mysliveckou zálibu panstva připomenou o víkendu 5. – 6. listopadu Svatohubertské slavnosti. Celý program slavností, včetně návštěvy loučenských labyrintů a bludišt, je po oba tyto dny mimořádně ZDARMA.

Svatý Hubert je odjakživa považován za patrona myslivců, zobrazován bývá vždy po boku jelena se zlatým křížem. Tento světec bude také patronem Svatohubertských slavností, jejichž 2. ročník naplánoval zámek Loučeň na navlas stejný termín s loňskou premiérou: Slavnosti se uskuteční první listopadový víkend.

Slavnostní nálada Svatohubertské mše a rozverné povídání o pěkně vykutáleném knížecím lovu

Po oba dny je připraven shodný program, který má podle manažera zámku Jiřího Senohrábka dva jednoznačné vrcholy: „Tradiční návštěvníci mysliveckých slavností ocení Svatohubertskou mši v zámeckém kostele. Ta je i pro nevěřící, jež církevní prostory zásadně nenavštěvují, a když, tak jen jako turisté, mimořádným a vpravdě slavnostním zážitkem. V sobotu se mše koná od 11hod, v neděli od 14hod. Jestliže Svatohubertská mše byla zařazena již do loňské premiéry Svatohubertských slavností, druhý vrchol programu je horkou novinkou. V programových přehledech ho najdete pod doufejme slibným a trochu tajuplným názvem Úspěšný lov, aneb Draze zaplacená krása." Těšit se můžete na jedinečné pásmo loveckých písní, troubení na lesní rohy a především vyprávění o jedné vskutku nevšední výpravě loučeňského knížete Huga Thurn - Taxise do loveckého revíru Černínů. Jak se ukáže, i urozená knížata používala občas poměrně nekalých praktik, na hony vzdálených aristokratické etiketě. A právě prozrazení jednoho nekalého hříchu dávného loučeňského knížete je nejsilnějším magnetem tohoto druhého hlavního bodu sobotního i nedělního programu Svatohubertských slavností. Svatohubertskou mši i Úspěšný lov zařazujeme do hlavního odpoledního programu po 13. hodině.

Dravci a lovečtí psi v pohybu

Po celý den se návštěvníci mohou těšit na sokolnické ukázky, nebo ukázky výcviku loveckých psů. Při slavnostním rituálu se mohou rovněž stát svědky pasování zámecké kněžny do cechu loučeňských myslivců.

Celý program i návštěva labyrintů zcela zdarma

Tím hlavním trhákem je ale jednoznačně fakt, že veškeré uvedené programy můžete jak v sobotu, tak v neděli vidět zcela zdarma. Žádné vstupné neplatí malí i velcí návštěvníci ani za řádění v podzimem obklopených labyrintech.

Což takhle dát si ... pečenou srnu?

Ušetřené peníze tak lze investovat třeba do prohlídky historických interiérů zámku, nebo ještě spíš do zvěřinových hodů. Protože smyslem Svatohubertských slavností je poznat všechny požitky myslivců - tedy nejen náplň jejich práce, ale i chuťové zážitky z konzumace zvěřiny, připravené pány kuchaři podle těch nejlepších zámeckých receptů.

Proč si užít Svatohubertské slavnosti?

  • za bohatý program neplatíte žádné vstupné
  • zdarma budou po oba slavnostní dny, 5. - 6. listopadu, přístupné také labyrinty
  • Svatohubertská mše bude výpravným zážitkem i pro ty, které by nikdy nenapadlo absolvovat návštěvu kostela
  • v atraktivním pásmu vyprávění, loveckých písní a troubení na lesní rohy nazvaném Úspěšný lov, aneb Draze zaplacená krása a srozumitelném i dětskému publiku poznáte, že i urození šlechtici se někdy chovali pořádně vykutáleně
  • uvidíte letové ukázky vycvičených dravců
  • stanete se svědky výcviku loveckých psů
  • možná poprvé v životě ochutnáte na zvěřinových hodech srnu, či daňka

Přejít na další akce Zámku Loučeň
Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.czNakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací