Svatého Martina přivítali místo sněhu rytíři, Bílá paní a úspěšný žokej

Svatého Martina přivítali místo sněhu rytíři, Bílá paní a úspěšný žokej

Publikováno: 13.11.2010
Svatého Martina přivítali místo sněhu rytíři, Bílá paní a úspěšný žokej

Už počtvrté požehnal svatý Martin na Loučeni mladému vínu. Společnost mu letos dělali rytíři. Oblíbený pochod za svatomartinskými světýlky měl tentokrát netradiční zakončení: K nebi stoupaly vzhůru lampióny štěstí.

Druhou listopadovou sobotu, 13. listopadu, krátce po poledni zahájil knížecí podkoní a žokej Richard Fletcher, patron akce, již 4. ročník Svatomartinského posvícení na zámku Loučeň. Proč zrovna žokej? Protože má velmi blízko ke koním, stejně jako samotný svatý Martin, který pár minut po 16. hodině přijel na zámecké nádvoří na bílém koni.

Čas před příjezdem sv. Martina krátily přesně dvěma tisícovkám návštěvníků rytříři a jejich turnaje. V tom hlavním se bojovalo o srdce Bílé paní. Na nádvoří se objevili také fakíři, praporečníci, tambor a dokonce i orientální tanečnice Fatima. Ve Svatomartinské legendě se netradičně představili čtyři světci: sv. Cecílie, Kateřina, Šimon a samotný svatý Martin. Děti soutěžily v rytířských disciplínách. Nejvíc živo bylo během odpolední Velké bitvy malých bojovníků, při které po sobě dvě znepřátelené strany vojáků a lapků házely kameny. Hadrové, aby zásah nebolel.

Na několika místech areálu zámku se pořádaly husí hody - kromě zámecké restaurace Vtipná kaše bylo možné ochutnat husí pochoutky v cateringových salóncích v přízemí zámku. Jindy nepřístupná vinárna se proměnila v degustační sál svatomartinských vín.

Atmosféru prvního dne Svatomartinského posvícení, které vrcholí v neděli 14. listopadu pokračujícími husími hody a degustací mladých vín, zachycuje níže připojená fotogalerie a video na YouTube

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací