Svatební jiskření: Na den pro všechny zamilované snoubence zavítá i Miss ČR

Svatební jiskření: Na den pro všechny zamilované snoubence zavítá i Miss ČR

Publikováno: 06.04.2011
Svatební jiskření: Na den pro všechny zamilované snoubence zavítá i Miss ČR

Veletrh Svatební jiskření nabídne 17. dubna kromě poradny pro snoubence také historickou rekonstrukci knížecí svatby , nebo soutěž o nejkrásnější svatební kytici.

SVATEBNÍ JISKŘENÍ - tak se jmenuje svatební veletrh pořádaný středočeským zámkem Loučeň, který se pozvolna stává tradicí. V neděli 17. dubna ho uvede jako moderátorka Lucie Váchová, Miss České republiky 2003. Celodenní program v zámeckém parku začíná již dopoledne !!!

Návštěvníci, kteří k nám v tuto krásnou dubnovou neděli zavítají, se kromě klasické víkendové nabídky zámku s prohlídkami a labyrintů v zámeckém parku mohou těšit na

  • prezentaci svatebních služeb,
  • na historickou rekonstrukci benátské svatby knížat Alexandra a Marie Thurn - Taxis z roku 1875,
  • zlatou svatbu téhož páru
  • soutěž o nejkrásnější svatební kytici.
  • výhry v tombole (svatební obřad či svatební noc na zámku)

Prvním opakováním se z novinky zpravidla stává tradice. „Za tuto novou tradici zámku Loučeň můžeme považovat veletrh Svatební jiskření, který se po loňské premiéře letos znovu uskuteční v polovině dubna," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Zámek Loučeň je jedním z nejoblíbenějších svatebních míst ve středních Čechách, který těží mj. z dobré dostupnosti z Prahy. V jednom areálu zde mohou snoubenci realizovat nejen obřad, ale i svatební hostinu a noc. „Každý rok si na zámku Loučeň řekne své ano více než sto párů. Toto číslo vdavekchtivých je stabilní, nijak ho neoslabila ani probíhající finanční krize," tvrdí Lenka Koubková, svatební koordinátorka zámku Loučeň, která před rokem a půl, tedy ještě velmi nedávno, sama zažila pocit nevěsty. Můžete hádat, kde probíhala její svatba. Není to tak těžké... Ano, na zámku Loučeň.

Asi nejočekávanějším bodem programu bude přehlídka svatebních šatů a soutěž o nejkrásnější svatební kytici. Zázemím pro tuto část programu, kterou bude moderovat Miss České republiky 2003 Lucie Váchová, bude sál zámecké oranžérie, využívaný občas, vedle cateringových salónků v přízemí zámku, jako dějiště svatebních hostin.

Svatební tombola se bude losovat odpoledne v oranžérii, která je místem pro velké svatební hostiny.„Jako hlavní ceny v tombole figurují svatební obřady na našem zámku zdarma. Každá výhra má nějaký bonus navíc - u jedné z cen je to kupříkladu ubytování v zámeckém hotelu Maxmilián," konstatuje jednatelka akciové společnosti Loučeň Kateřina Šrámková.

Samozřejmou součástí veletrhu je přehlídka svatebních služeb, od nabídek floristů - partnerem veletrhu je Akademie holandské floristiky, přes šperkaře, cukráře, svatební salóny, či fotografy.

Tou méně samozřejmou součástí, která odlišuje loučeňský svatební veletrh velmi zřetelně od všech ostatních stejně zaměřených veletrhů, je historická rekonstrukce svatby knížat Alexandra a Marie Thurn - Taxis z roku 1875. Odehraje se ve stejných plenérových prostorách, jako běžné svatební obřady na zámku Loučeň.

Co je zcela mimořádné: Návštěvníci mohou při prohlídce zámeckých interiérů potkat ve stejný den stejný pár ve zcela jiné fázi života, jako pár slavící zlatou svatbu. „Při této druhé části historické rekonstrukce zasednou aristokratičtí sedmdesátníci Alexander a Marie ke stejnému stolu ve velké zámecké jídelně, u něhož slavili v roce 1925 zlatou svatbu skuteční historičtí majitelé zámku Loučeň tohoto jména, které našimi historickými ukázkami necháme na den oživit," vysvětluje zámecký manažer Jiří Senohrábek.

Zmíněná část programu tak nabídne atraktivní podívanou nejen snoubencům, ale i všem běžným návštěvníkům zámku a zámeckého parku s labyrintáriem. Také praktická ukázka některých prastarých svatebních zvyků, které si mohou snoubenci oddávaní na Loučeni objednat, je atraktivní napříč návštěvnickým spektrem - ať už jde o vypouštění holubic, nebo třeba sázení svatebních stromů.

Neváhejte a naplánujte výlet na Loučeň již tuto neděli 17.dubna !!!

 

%img-1620-l%

Další podrobnosti o veletrhu a naše vystavovatele naleznete zde.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací