Soutěž o návrh na 13. labyrint má svého vítěze

Soutěž o návrh na 13. labyrint má svého vítěze

Publikováno: 01.10.2012
Soutěž o návrh na 13. labyrint má svého vítěze

Letní soutěž o nejlepší návrh na nový, 13. labyrint, již má svého vítěze. Autor návrhu se v roce 2012 bude moci podívat do labyrintária kdykoli bez placení vstupného. A také si pochutná na vyhlášené loučeňské dobrotě - ftipné kaši.

V červnu vyhlásil zámek Loučeň návštěvnickou soutěž na projekt 13. labyrintu. Autor vítězného ze zaslaných soutěžních návrhů byl porotou vybrán takřka jednoznačně: Je jím teprve dvanáctiletý Adam Trunečka. „Adam se zjevně nechal inspirovat naším palisádovým bludištěm, palisády ale ještě zkombinoval s jinými prvky a vytvořil docela svébytný a hlavně technicky funkční celek," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

V soutěži se sešlo mnoho vizuálně velmi zajímavých návrhů, kterým však často chyběly správné technické parametry - buď absolutně, nebo alespoň v podmínkách podnebného pásu, v němž leží Loučeň a vůbec celé Česko. „Často pracovala fantazie většinou dětských účastníků soutěže. Jakkoli byly nápady dětí na papíře zajímavé, přenést je do praxe by byl nebetyčný problém. Přesto jsme se rozhodli vyzdvihnout ještě velmi invenční nápad Elišky Krejčířové z Chomutova. Je sice právě z rodu těch technicky nerealizovatelných návrhů, protože počítá s labyrintem z tropických listnatých stromů a keřů a zároveň s mnoha povětšinou africkými zvířaty ve změti cest tímto tropickým bludištěm, ale tahle Eliščina bezbřehá fantazie nás nadchla tak, že jsme začali litovat, že nežijeme u rovníku a nemůžeme tuhle hezkou dětskou myšlenku proměnit ve skutečnost," dodal Jiří Senohrábek.

Zatím je otázkou, zda návrh Adama Trunečky dojde skutečně realizace. „Adamův návrh se nám líbí, ukázal se jako šikovný kluk. Zároveň ale v našem areálu již jedno palisádové bludiště je a my bychom rádi zvolili zase nové, originální technické řešení a vycházeli z jiného materiálu. Uvažujeme třeba o zrcadlovém bludišti, které na Loučeni ještě chybí," sdělila Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň a. s., která je provozovatelem zámeckého areálu Loučeň.

Předtím, než bude v roce 2013 realizován 13. labyrint, ovšem musí dojít ještě na rozšíření současných 11 labyrintů a bludišť na 12. Dvanáctý labyrint by měl být podle předběžných plánů odhalen stylově 12. 12. 2012, tedy ještě v závěru tohoto roku.

V právě uzavřené labyrintové soutěži ovšem vyhrávají všichni účastníci, a to porci ftipné kaše při další návštěvě labyrintária, při níž budou platit jen poloviční vstupné.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací