Sobota na zámku Loučeň bude italská

Sobota na zámku Loučeň bude italská

Publikováno: 04.09.2013
Sobota na zámku Loučeň bude italská

Jižanská gastronomie, věhlasné sportovní vozy, italské manželství, italský jazyk a šikmá věž v Pise z těstovin – to jsou hlavní atributy letošního 2. ročníku slavnosti Kouzla sladké Itálie. A možná přijde i gladiátor!

Sobota 7. září bude na zámku Loučeň patřit 2. ročníku velmi specifické slavnosti Kouzla sladké Itálie. „Na této akci prezentujeme za účasti významných italských firem produkty, na které mohou být Italové nejvíc hrdí. A co je na ní obzvlášť sympatické: Neplatí se tu zvýšené vstupné, jako na ostatních slavnostech," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Stěžejní částí slavnosti bude pochopitelně zábavný program. Především rodiče s dětmi se mohou těšit na 2 zhruba padesátiminutová pásma soutěží s knížetem Alexandrem a kněžnou Marií. „To první začne na zámeckém nádvoří v 11.30 hod., druhé pak od 15 hod.," sdělil Jiří Senohrábek. Soutěživé typy se ale nemusí omezovat jen na uvedenou dobu: Od 11 minimálně do 16 hod. budou otevřena také další soutěžní stanoviště na zámeckém nádvoří a v patrii zámeckého parku bezprostředně přiléhající k zámku. Na jednom z nich se třeba bude stavět šikmá věž v Pise z tradiční italské pochoutky - totiž těstovin. „No a vyzkoušíme šikovnost speciálně tatínků tím, že je necháme připravit pizzu, kterou jim snad stihne restaurace zámeckého hotelu upéci ještě předtím, než se vydají s rodinami zpátky k domovu," vysvětlila Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň. Během dne se můžete hravě naučit pár základních italských slov, a to za pomoci italsko - obrázkového slovníku, který se právě připravuje. Organizátoři slibují, že možná přijede i gladiátor.

Při zámeckých prohlídkách zaostří kostýmovaný průvodce pozornost na prvky italského manželství v dlouholetém svazku Alexandra a Marie Thurn - Taxis, kteří žili na zámku na přelomu 19. a 20. století. „V některých prohlídkách dokonce tihle dva několik poněkud hlučnějších rodinných scén, jako vystřižených z Itálie, předvedou," slibuje Jiří Senohrábek.

Především pro dospělé by mohla být velkým lákadlem prezentace výrobků italských firem: Gastronomické speciality nabídnou společnosti Aromi/Via del Vino a Gam Italian Service - u druhé jmenované se můžete těšit hlavně na její proslulé piadiny. Rychle se občerstvíte u snacků firmy Bag International. Těm, kdo právě nově zařizují domácnost, možná přijde vhod nabídka italského designového nábytku od společnosti Art Home - Cantori. Jazyková škola Societa Dante Alighieri představí italštinu prostřednictvím zábavných her pro děti i dospělé. Především pánové budou jistě houfně kroužit kolem výstavy vozů Ferrari a Maserati, kterou připravila společnost Scuderia Praha. Spektrum krasavců na čtyřech kolech pak doplní společnost Autocentrum Dojáček o vozy značky Fiat.

KOUZLA SLADKÉ ITÁLIE

To nejlepší z Apeninského poloostrova
Sobota 7. září, 11.00 - 17.00 hod.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací