Slavnosti zámeckých stromů - pozvánka

Slavnosti zámeckých stromů - pozvánka

Publikováno: 25.09.2009
Slavnosti zámeckých stromů - pozvánka

Poštolka, sup, výr, kalous ušatý. Tito a další dravci budou mít první říjnovou sobotu, tedy 3. října, slet na zámku Loučeň. Kromě nich se tu objeví i lovečtí psi, trubači, nebo lesní skřítkové, kteří budou mít pro děti připravené soutěže. A kněžnu ze zámku pasují do mysliveckého cechu.

Série zámeckých slavností na zámku Loučeň, pořádaných vždy první sobotu v měsíci, pokračuje v uvedeném datu akcí nazvanou Slavnosti zámeckých stromů. Obvyklé soutěže pro děti, které organizátoři nasazují po několikaměsíční pauze, mají pro děti tentokrát připraveny lesní skřítkové. Komu soutěže v parku nestačí, může ještě zajít do zámecké oranžérie účastnit se Hádankářské dílny na přírodní téma. Stromy a příroda byly také inspiračními zdroji klavírních skladeb, které zazní jako obohacení všech prohlídek zámeckých interiérů v honosném hudebním salónku zámku. Muzicírovat se bude jinak už při samotném zahájení prohlídek zámku, které na nádvoří uvedou svým sólemtrubači. „Vítaným programovým bodem pro zvídavé rodiny budou určitě komentované prohlídky parku v 11 a 14 hodin. Po zámeckých parcích se návštěvníci obvykle pohybují bez průvodce. Účastníkům těchto mimořádných prohlídek zaručujeme, že se pod vedením kostýmovaného knížecího nadlesního dozví opravdu zajímavé informace o životě stromů, které se k jejich uším z jiných zdrojů nedostaly," řekl Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Organizátoři programu se ovšem, alespoň obrazně, podívají až za obzor zámeckého parku, do zámecké obory. Odtud pocházejí úlovky divoké zvěře, které se budou servírovat v Hospůdce Na nádvoří v rámci knedlíkových hodů. S lovem a myslivostí jsou spojeny také ukázky výcviku loveckých psů, které jsou na programu v 15 hodin, nebo předvedení obřadu pasování myslivců, který proběhne ve 13 hodin za účasti samotné kněžny. „Na plakátech k našim Slavnostem zámeckých stromů najdete výra, který symbolizuje patrně hlavní část slavnostního programu. Celý den bude totiž na louce u zámeckého kostela k vidění nejméně tucet dravců nejrůznější velikosti, se kterými se lidé, včetně odvážných dětí, budou moci fotografovat. Ve 12, 14 a 16 hodin jsou na programu vždy čtyřicetiminutové bloky letových ukázek těchto dravých ptáků," dodal Jiří Senohrábek.

Na zámku už nyní chystají na 14. listopadu také Svatomartinské posvícení, kdy přijede rytíř Martin na bílém koni a uskuteční se husí hody, nebo putování setmělým zámeckým parkem za svatomartinskými světýlky. Hojně navštěvované budou nepochybně i vánoční programy každou adventní neděli, nebo adventní prohlídky zámku, atraktivní především pro školní skupiny. Adventní prohlídky si mohou skupiny objednat už nyní i na termíny ve všedních dnech v zámeckém infocentru.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací