Skoro pět set dětí se radovalo z dřevěné poštovní známky

Skoro pět set dětí se radovalo z dřevěné poštovní známky

Publikováno: 04.08.2012
Skoro pět set dětí se radovalo z dřevěné poštovní známky

Pošťácké slavnosti proměnily zámecký park na Loučeni v první srpnovou sobotu na Evropu. Děti putovaly s knížecím telegramem, za jehož doručení je na nádvoří zámku čekala odměna. Na cestách je vyrušila jen Pošťácká a Vodnická pohádka.

Z Pařiže do Bruselu. Odtud až do Mnichova. Z Mnichova do Řezna a poté dál až do Prahy. Z Prahy do Vídně a odtud na jih do Benátek. A od Benátek, kde měli loučeňští Thurn - Taxisové své druhé nejdůležitější sídlo, právě na Loučeň. Přesně taková byla trasa putování takřka pěti stovek dětí, které se vydaly po dobrodružné cestě zámeckým parkem. Za splněný úkol se jim postupně doplňoval text důležitého telegramu, který měly doručit knížeti. První kurýr dorazil ke knížeti již krátce po jedenácté hodině dopolední, poslední pak o půl šesté. Každý z úspěšných pošťáků převzal z rukou knížete či kněžny, kteří je čekali v honosných křeslech na zámeckém nádvoří, originální dřevěnou poštovní známku.. Ta bude mít za pár let jistě vysokou sběratelskou hodnotu.

Unavené nohy dětí si mohly oddechnout jedině v zámeckém amfiteátru, kde se odpoledne hrály hned čtyřikrát dvě pohádky podle námětů Karla Čapka - Vodnická a především Pošťácká, v níž pan poštmistr Kolbaba dělal všechno pro to, aby František dostal odpověď na svůj dopis od Mařenky, kterou si vybral jako svoji ženu. Kdo vydržel v hledišti do konce, zjistil, že se panu Kolbabovi tahle dobrá věc podařila. Pak ale došlo k malému faux pas, když unaveného poštmistra Kolbabu objevil spícího v památečních poštovních saních na zámku komorník Oto Bouda zrovna v čase, kdy si historické zámecké pokoje prohlížely desítky návštěvníků.

Nejlepší přehled o dění při Pošťáckých slavnostech v sobotu 4. srpna získáte z prohlídky níže připojené fotogalerie.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací