Silvestr přijde na Loučeň dřív než na ostatní místa v Čechách

Silvestr přijde na Loučeň dřív než na ostatní místa v Čechách

Publikováno: 19.12.2011
Silvestr přijde na Loučeň dřív než na ostatní místa v Čechách

Silvestrovská půlnoc dorazí na zámek Loučeň už ve 13 hodin středoevropského času. Proč? Celé odpoledne slavíme s našimi návštěvníky příchod Nového roku na první místo na celé zeměkouli, kterým jsou tichomořské ostrovy. Vítejte na soustroví Kiribati, které vypluje z moře uprostřed zasněžené Loučně!

Každou hodinu bude Bílá paní loučeňská hlásit, kam již dorazil Nový rok.

Chcete oslavit Silvestra opravdu netradičně? Máte navíc malé děti, které Vám nedovolí uspořádat bujarý večírek s půlnočním vyvrcholením? Pak přijďte oslavit příchod Nového roku na zámek Loučeň. „Náš zámek slaví příchod Nového roku jako první místo v celých Čechách a patrně i první v celé Evropě. Knížecí rodina Thurn - Taxisů, které zámek patřil, byla velmi světácká, kosmopolitní. A zdejší bílá paní, která se probouzí zpravidla až s půlnocí, se nemůže dočkat novoroční oslavy, a bude netrpělivě čekat, až odbije třináctá hodina.

Nový rok přijde na loučeňský zámek poprvé zároveň s tichomořskými ostrovy přesně v 13.00

Poprvé vloni se zrodil nápad oslavit na Loučeni Silvestra s prvními obyvateli na planetě. „Prvním místem na zeměkouli, kam přichází Nový rok, je oblast tichomořských ostrovů, z nichž asi nejznámější je souostroví Kiribati," řekl manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. Silvestrovský program inspirovaný exotickými dálavami v rovníkovém tropickém pásmu vypukne po půl jedné odpoledne našeho času, kdy se všichni oslavenci sejdou s knížecím párem nad mapou. Krátce před třináctou hodinou začnou hodiny odbíjet poslední sekundy a minuty před příchodem silvestrovské půlnoci na zeměkouli. Jakmile kníže pronese slavnostní přípitek, začne novoroční plesání, nevšední tancovačka na zámeckém nádvoří. O půl druhé odpoledne se rozjede putování po tichomořských ostrovech se spoustou soutěžních úkolů a poučných a zároveň zábavných disciplín.

Oslava v ruském duchu od 14.00

V 14 hodin oslavíme příchod Nového roku na dálném východě - v ruském Magadanu. A krátce po 14. hodině zavede knížecí nadlesní účastníky oslav do sibiřské tajgy, aby všichni společně připravili Silvestra pro zvířátka. „Nějaké dobroty pro zvířátka mohou vzít účastníci z domova, ale není to nutné, zvířátkovskou silvestrovskou hostinu dokážeme připravit i z vlastních zdrojů," sdělil Jiří Senohrábek.

A do třetice beach party v Sydney od 15.00

Jako třetí v pořadí se vydáme v 15 hodin do australského Sydney. Zdejší obyvatelé slaví Nový rok zpravidla na plážích a proto si takovou malou australskou pláž můžete užít i u nás. Nezapomeňte na plážové vybavení: sluneční brýle, klobouky, plavky a plavací kruhy. První silvestrovská veselice na zámku Loučeň skončí před půl čtvrtou rozlučkovým proslovem knížete a kněžny.

K pravé silvestrovské oslavě patří také šampaňské

Šampaňské, které k závěru roku neodmyslitelně patří, jsme pro Vás objednali přímo v Champagne. Bílé, růžové, brut nebo demi-sec ....Můžete ochutnávat po celou dobu silvestrovského programu v našem venkovním stánku. Pokud Vám zachutná, oblíbenou lahev můžete zakoupit s sebou domů.

Silvestrovské prohlídky zámku s princeznou vždy deset minut po celé

S ohledem na silvestrovský program, který ocení zejména rodiče s dětmi ( ale bavit se skvěle budou také všichni ostatní), budeme začínat silvestrovské prohlídky v sobotu 31.12.2011 vždy v 13.10, 14.10 a 15.10. Zámkem Vás bude provádět opravdová princezna, a na závěr si děti mohou poslechnout silvestrovskou pohádku v zámecké knihovně. Prohlídky budou trvat cca 45 minut ( + čtení pohádky 15 minut), tak aby návštěvníci prohlídek mohli stihnout další vítání Nového roku.

Dopolední prohlídky zámku mohou návštěvníci využít od 10.00, 11.00 a 12.00.

SILVESTR V JEDNU
31. prosince 2011, 12.30 - 15.15 hod.
Zámek Loučeň

Hlavní partner akce

%img-1590-s%Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací