Sezóna zámku vyvrcholí i letos odpoledním Silvestrem pro děti

Sezóna zámku vyvrcholí i letos odpoledním Silvestrem pro děti

Publikováno: 26.12.2013
Sezóna zámku vyvrcholí i letos odpoledním Silvestrem pro děti

Máte malé děti a litujete, že nemůžete podniknout bujarou silvestrovskou oslavu jako za časů, kdy jste byli bez závazků? Nezoufejte, každý věk má něco do sebe: Dopřejte svým dětem účast na odpoledním Silvestru v jednu na zámku Loučeň. Objevíte úplně jinou vůni Silvestra. A zaručeně pošlete novoroční sms zdravici z okruhu rodiny a přátel jako první.

4. Silvestr v jednu začnou převážně rodiny s dětmi bláznivě slavit na zámeckém nádvoří plných 11 hodin před českou půlnocí. Proč tak brzy? Ve 13 hodin středoevropského času totiž přichází Nový rok na první místo na planetě, kde je, věru, podstatně tepleji, než v ladovských Čechách.

Úvod v 13:00 v tropickém Tichomoří

„Tříhodinový program spouštíme ve 13 hodin a z oněch míst, kam vstoupí Nový rok nejdřív, si opět vybíráme tropické souostroví Kiribati. Místo šál si vybraní účastníci nechají obestřít krk věnci z tropických rostlin, které už máme pro část návštěvníků připravené," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

O hodinu později hrozí zmrznutí na Sibiři

Kdo by čekal, že tam, kam přijde Nový rok jen o hodinu později, musí být velmi podobné klima jako na horkém Kiribati, ten se fatálně mýlí. „Ve 14 hodin se všichni, kdo přijdou na silvestrovskou oslavu na Loučeň, ocitnou v zásadně odlišeném prostředí - totiž v Omiakonu, tedy na nejstudenějším obydleném místě na Zemi, v takřka nejsevernější a zároveň nejvýchodnější výspě Ruska," láká jednatelka zámku Kateřina Šrámková. Mnohé děti, které na Silvestra zavítají se svými rodiči, se díky organizátorům v mžiku promění ve zvířata ze studené tajgy. Jak k oné proměně dojde, nechtějí organizátoři prozradit.

Kdo překoná mráz, utká se s klokany v Austrálii v 15:00

Studenou exotiku vymění v 15 hodin silvestrovská zámecká společnost opět za hřejivější končiny, a to městskou pláž v australském Sydney. Protinožci slaví v plavkách a se slunečními brýlemi, ideálně se schází na plíží, mají piknik a nějaké "barbecue". Zda se jim do té oslavy připletou také klokani, to se necháme překvapit, dodává Kateřina Šrámková.

Ani rodičové nepřijdou zkrátka: připíjíme si pravým champagne !

Pořadatelé se postarají o to, abyste neměli pocit, že se poslední den v roce plně obětujete dětem: Alespoň tomu z rodičů, který nebude řídit, by se mohla zamlouvat nabídka pravých šampaňských vín. Ruku na srdce: Už jste si někdy připili na Silvestra místo Bohemky opravdu pravým francouzským šumivým vínem?," ptá se na dálku čtenářů Jiří Senohrábek ze zámku Loučeň a dodává: „U nás na Loučeni toto zažijete."

Silvestrovské pokrmy ochutnáte v zámecké restauraci Vtipná kaše již od 11 hodin

Pochopitelně se při své silvestrovské cestě kontinenty musíte také pořádně posilnit a zahřát v naší restauraci: kuchaři chystají nabídku pokrmů jen pro tento den. Co tak si dát třeba LIDOŽROUTSKOU POLÉVKU ??? Pro slabší povahy to zachrání australské fazole, nebo pořádný steak! Hladovcům doporučujeme zasednout v restauraci již před polednem, aby se na to putování hezky připravili :-)

Kdy na zámek mezi Štědrým dnem a Novým rokem

Silvestrovské oslavy na Loučeni skončí zhruba v 15.20 hodin. V jejich rámci je možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku a také labyrinty.
Pokud byste snad měli na Silvestra už jiné plány, pak přijměte pozvání zámku ve vánočním období. Vánočně historické interiéry tu jsou pro návštěvníky otevřené denně od 25. prosince do 5. ledna vždy od 10 do 16 hodin.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

VSTUPNÉ: dospělí 99 Kč bez prohlídky zámku, dospělí 120 Kč včetně prohlídky zámku, děti do 12 let zdarma v doprovodu platící dospělé osoby ( 1+1 zdarma)

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací