Brzké magické datum je stvořeno pro šťastné páry

Brzké magické datum je stvořeno pro šťastné páry

Publikováno: 20.09.2011
Brzké magické datum je stvořeno pro šťastné páry

Setkání párů oddaných na zámku Loučeň přinese zajímavý rodinný program, kterého se mohou účastnit i běžní návštěvníci. Na neděli 9. října je připravena velká rodinná hra i pohádka O Šípkové Růžence.

Neděle 9. října vypadá na první pohled jako úplně obyčejné datum. Ale zkuste ho v číslicích zasadit do kontextu letošního roku: 9. 10. 11. Ta jedenáctka pochopitelně zkráceně označuje rok.

Magie devátého říjnového dne

„Toto magické datum si vyloženě říká o uspořádání mimořádného setkání, které nemůže začít nikdy jindy, než v pravé poledne, ve 12 hodin, abychom ono kouzlo vzestupných čísel ještě posílili," řekla Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. Hosty, které poznamená návštěva zámku obecně asi nejosudověji, jsou dlouhodobě páry, které se právě v jeho prostorách rozhodly říci své ANO. Ročně je takových párů víc než stovka. A právě pro ně v první řadě byl vytvořen program setkání o druhé říjnové neděli. Účastnit se ho ale mohou i běžní návštěvníci, kteří na zámek 9. října zavítají.

Rodinné odpoledne nejen pro páry oddané na Loučeni a jejich děti

Rodinné odpoledne začíná výše uvedeného dne ve 12 hodin společným přípitkem párů. „To je také jediný bod programu určený výhradně někdejším zámeckým svatebčanům, dalšího dění se už mohou účastnit všichni naši návštěvníci bez rozdílu," říká manažer zámku Jiří Senohrábek. Už ve 12.30 hodin startuje rodinná hra, do které bude možné se zapojit průběžně zhruba do čtvrt na dvě, aniž by účastníci riskovali, že nestihnou další body programu. Ten bude pokračovat od 14.30 pohádkou O Šípkové Růžence, která se bude dle počasí odehrávat buď v amfiteátru, nebo v zámecké oranžérii. „Většina párů oddaných na zámku Loučeň už stihla od svatebního dne přivést na svět potomky, proto má náš program ryze rodinný charakter," objasnil programovou strategii Jiří Senohrábek. Závěr říjnového setkání bude, stejně jako jeho úvod, věnován výhradně pozvaným zámeckým svatebním párům: V 15.30 si fotograf všechny páry seřadí na zámeckém nádvoří pro společnou fotografii. To by ovšem zdaleka neměla být jediná fotografie dne: „Vyzýváme všechny někdejší loučeňské novomanžele, aby s sebou na Loučeň vzali ideálně jednu párovou fotografii ze svatebního dne a jeden současný rodinný portrét, ať už se jejich rodina rozrostla, či nikoli. Ze získaných fotografií se pokusíme vytvořit ucelenou kroniku," sdělila Lenka Koubková, svatební koordinátorka zámku Loučeň.

Rodinné vstupné pro ty, kteří uzavřeli manželství na zámku Loučeň:

400 Kč, cena v předprodeji 300 Kč (kontaktujte infocentrum@zamekloucen.cz, tel. 325 585 228), zahajovací polední přípitek v ceně

Vstupné pro běžné návštěvníky:

Za příplatek 60 Kč k běžnému vstupnému se zúčastníte velké rodinné hry a uvidíte pohádku, příp. absolvujete jen jeden z těchto dvou programů dle Vašeho výběru

Co přinese čas 9. 10. 11 od 12 hodin na zámku Loučeň?
  • v poledne si společně připijete na další zdar Vašeho manželství, pokud jste ho tedy uzavírali na zámku Loučeň
  • zúčastníte se, Vy i Vaše děti, velké rodinné hry uspořádané v zámeckém parku plném bludišť
  • ve 14.30 zasednete do hlediště, abyste zhlédli oblíbenou pohádku O Šípkové Růžence
  • v 15.30 zapózujete na zámeckém nádvoří, aby mohla vzniknout jedinečná společná fotografie párů oddaných na zámku Loučeň, která se stane suvenýrovou vzpomínkou na netradiční podzimní zámecké odpoledne

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací