S jarem přijde na zámek i Karel Hynek Mácha

S jarem přijde na zámek i Karel Hynek Mácha

Publikováno: 04.03.2010
S jarem přijde na zámek i Karel Hynek Mácha

Další turistický pochod v rámci oblíbené série Máchovi v patách povede v sobotu 27. března i přes zámek Loučeň. Účástníky pochodu přivítá krátce před polednem knížecí pár Thurn-Taxis. Při zkoušce nové divadelní hry v zámeckém amfiteátru se Mácha do krve pohádá s Josefem Kajetánem Tylem.

Všejany, náves, sobota 27. března, 10.00. Tak přesně na tomto místě v uvedenou dobu se sejdou všichni příznivci oblíbené série turistických pochodů Máchovi v patách. Účastníky z oblasti, kde se odehrává Máchův Máj, tedy z Podbezdězí, přiveze do Všejan autobus, který vyjíždí z náměstí v Bělé pod Bezdězem v 8.40.

Všejany jsou pouze místem srazu všech pěších poutníků. To hlavní se ale odehraje kolem poledne, kdy skupina máchovských turistů projde po modré turistické značce romantickým Svatojiřským lesem a po červené cílové rovince pak dorazí na zámek Loučeň. "Kněžna s knížetem Thurn - Taxis, majitelé zámku Loučeň, už slyšeli o chystaném záměru výletníků a osobně je půl hodiny před polednem přijdou přivítat k zámecké bráně," tvrdí jeden ze zámeckých sloužících, manažer zámku Jiří Senohrábek.

Knížecí pár navíc poskytl Máchovi a jeho druhům svůj amfiteátr v zámeckém parku, aby v něm Máchovci nastudovali nejnověji chystanou divadelní hru. Podle zákulisních informací to ale mezi Máchou a Tylem aktuálně dost vře a zlí jazykové z jejich okolí dokonce tvrdí, že se při zkoušce s velkou pravděpodobností strhne pořádná mela, prostě ostrá výměna nejen názorů mezi zarputilým Máchou a ješitným Tylem.

Všichni účastníci pochodu si odvezou z Loučně ještě další zážitky: Předně je po poledni samotná kněžna a kníže provedou zámeckými komnatami. Nepříjemný pel hádky na ostří nože mezi známými českými obrozenci Máchou a Tylem se pak svojí hudbou podaří smýt pohodový současný umělec, folkař Petr Linhart. "Na zámek Loučeň jsou v čase kolem poledne srdečně zváni i ostatní hosté. I těm návštěvníkům, kteří nebudou mít v nohách pětikilometrovou vzdálenost mezi Všejany a Louční, dopřejeme účastnit se nevšedních zážitků s Máchou a jeho kumpány. Může to být pro dospělé i děti skvělé a nečekané zpestření jednoho z letošních prvních výletů," láká na Loučeň v sobotu 27. března Senohrábek.

Máchovi pěší příznivci opustí zámecký areál ve 13.30, kdy budou pokračovat v pochodu směrem k Jabkenicím. Jejich tamním cílem bude Památník Bedřicha Smetany v myslivně, která rovněž ve své době patřila loučeňským pánům, rodu Thurn - Taxis.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací