S jarem přijde na zámek i Karel Hynek Mácha

S jarem přijde na zámek i Karel Hynek Mácha

Publikováno: 04.03.2010
S jarem přijde na zámek i Karel Hynek Mácha

Další turistický pochod v rámci oblíbené série Máchovi v patách povede v sobotu 27. března i přes zámek Loučeň. Účástníky pochodu přivítá krátce před polednem knížecí pár Thurn-Taxis. Při zkoušce nové divadelní hry v zámeckém amfiteátru se Mácha do krve pohádá s Josefem Kajetánem Tylem.

Všejany, náves, sobota 27. března, 10.00. Tak přesně na tomto místě v uvedenou dobu se sejdou všichni příznivci oblíbené série turistických pochodů Máchovi v patách. Účastníky z oblasti, kde se odehrává Máchův Máj, tedy z Podbezdězí, přiveze do Všejan autobus, který vyjíždí z náměstí v Bělé pod Bezdězem v 8.40.

Všejany jsou pouze místem srazu všech pěších poutníků. To hlavní se ale odehraje kolem poledne, kdy skupina máchovských turistů projde po modré turistické značce romantickým Svatojiřským lesem a po červené cílové rovince pak dorazí na zámek Loučeň. "Kněžna s knížetem Thurn - Taxis, majitelé zámku Loučeň, už slyšeli o chystaném záměru výletníků a osobně je půl hodiny před polednem přijdou přivítat k zámecké bráně," tvrdí jeden ze zámeckých sloužících, manažer zámku Jiří Senohrábek.

Knížecí pár navíc poskytl Máchovi a jeho druhům svůj amfiteátr v zámeckém parku, aby v něm Máchovci nastudovali nejnověji chystanou divadelní hru. Podle zákulisních informací to ale mezi Máchou a Tylem aktuálně dost vře a zlí jazykové z jejich okolí dokonce tvrdí, že se při zkoušce s velkou pravděpodobností strhne pořádná mela, prostě ostrá výměna nejen názorů mezi zarputilým Máchou a ješitným Tylem.

Všichni účastníci pochodu si odvezou z Loučně ještě další zážitky: Předně je po poledni samotná kněžna a kníže provedou zámeckými komnatami. Nepříjemný pel hádky na ostří nože mezi známými českými obrozenci Máchou a Tylem se pak svojí hudbou podaří smýt pohodový současný umělec, folkař Petr Linhart. "Na zámek Loučeň jsou v čase kolem poledne srdečně zváni i ostatní hosté. I těm návštěvníkům, kteří nebudou mít v nohách pětikilometrovou vzdálenost mezi Všejany a Louční, dopřejeme účastnit se nevšedních zážitků s Máchou a jeho kumpány. Může to být pro dospělé i děti skvělé a nečekané zpestření jednoho z letošních prvních výletů," láká na Loučeň v sobotu 27. března Senohrábek.

Máchovi pěší příznivci opustí zámecký areál ve 13.30, kdy budou pokračovat v pochodu směrem k Jabkenicím. Jejich tamním cílem bude Památník Bedřicha Smetany v myslivně, která rovněž ve své době patřila loučeňským pánům, rodu Thurn - Taxis.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací