První svíčka na největším adventním věnci středních Čech už hoří

První svíčka na největším adventním věnci středních Čech už hoří

Publikováno: 28.11.2010
První svíčka na největším adventním věnci středních Čech už hoří

Oblíbený cyklus programů o adventních nedělích nazvaný Vánoční loučení s Loučení v neděli 28. listopadu začal. Kněžna zapálila první svíčku na adventním věnci. Neděle se nesla v duchu připomínky několika vánočních tradic. V zámeckém parku se objevil živý sněhulák.

28. listopad, 12 hodin. Nebo, chcete-li, poledne první adventní neděle. V tomto okamžiku na zámku oficiálně začal již 4. ročník cyklu adventních programů Vánoční loučení s Loučení. Symbolickým aktem vstupu vánoční nálady na zámek Loučeň bylo zapálení první svíčky na největším adventním věnci ve středních Čechách, který má v průměru téměř 13 metrů a byl vytvořen za skruži historické kruhové kašny na zámeckém nádvoří. Zhruba 200 návštěvníků si o první adventní neděli nenechalo ujít adventní prohlídky se zdobením perníčků, popíjením čaje a punče, nadělováním dárků všem dětským návštěvníkům prohlídek a psaním přáníček pod vánočním stromem přání.

Děti mohly celé odpoledne soutěžit, jak je ostatně během loučeňských zámeckých slavností zvykem. Odměny jim po absolvování všech disciplín předával živý sněhulák. Kněžna Marie, která byla průvodkyní první adventní neděle, předala návštěvníkům staré recepty na báječný anglický punč a na svařené víno, připravované podle speciálních receptů v německém Regensburku, jenž je hlavním rodovým sídlem rodiny Thurn - Taxisů.

Šikovné děti odpoledne předaly kněžně několik adventních věnců, které vytvářely za pomoci a asistence komorných. Z lidových tradic byly připomenuty především oblíbené barborky. Vyvrcholením programu byla v 15 hodin Pohádka o Kačence a Raráškovi a následné vyhlášení výherců velké vánoční soutěže pro malé kreslíře a spisovatele. Herečka Chantal Poullain, prezidentka nadace Archa Chantal, předala osobně ceny nejlepším kreslířům. V naprosté většině případů vyhrály místní děti. Obrázky pak byly ihned po vyhodnocení nabídnuty adventním návštěvníkům k odprodeji za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z této akce bude věnován nadaci Archa Chantal. "Naše nadace se snaží o to, aby třeba i nemocnice, ve kterých nikdo z nás není rád, byly hezkým prostředím. Takovým, ve kterém se, když už budete muset v nemocnici pobýt, nebudete cítit vystresovaně, ale kde se Vám bude líbit," řekla prezidentka nadace Archa Chantal Poullain.

Obrazovou procházku první adventní nedělí najdete v níže umístěné galerii.

Program dalších adventních nedělí na zámku Loučeň naleznete zde.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací