Na Prvního máje jste se mohli na Loučeni ocitnout v éře třicetileté války a krátce po ní

Na Prvního máje jste se mohli na Loučeni ocitnout v éře třicetileté války a krátce po ní

Publikováno: 05.05.2010
Na Prvního máje jste se mohli na Loučeni ocitnout v éře třicetileté války a krátce po ní

Na Prvního máje se zámeckým parkem promenádovaly historické postavy z éry raného baroka. V parku bylo slyšet dozvuky zuřící třicetileté války. Šlechticům na nádvoří to ale nevadilo - naopak, bylo jim do tance. Do barokních tanečních se mohli přihlásit i návštěvníci zámku. Ovšem až poté, co nahlásili přísným výběrčím daním veškerý svůj majetek.

První máj na zámku Loučeň byl zaručeně jiný, než kdekoli jinde. V parku jste v tento den mohli potkat slavné osobnosti 17. století, jakými byli generál Albrecht z Valdštejna, cestovatel a hudebník Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic s manželkou Annou Saloménou, Učitel národů Jan Amos Komenský, odbojný evangelický šlechtic Václav starší Berka z Dubé, bigotní Polyxena z Lobkovic, která věnovala Praze Pražské jezulátko, předseda mincovního konsorcia Karel z Lichtenštejna, nebo dokonce i Zimní král Friedrich Falcký. Kolorit doby doplňovali výběrčí daní, verbíři do armády, jezuité, jeptišky, nebo chudý žebrák. Na zámeckém nádvoří tancovaly pohledné tanečnice v nádherných šatech. Vychutnejte si atmosféru tohoto jedinečného dne na mnoha atraktivních fotografiích...


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací