Svatomartinské posvícení je v půli, ohňovou show zítra vystřídají rytíři

Svatomartinské posvícení je v půli, ohňovou show zítra vystřídají rytíři

Publikováno: 12.11.2011
Svatomartinské posvícení je v půli, ohňovou show zítra vystřídají rytíři

Martin na bílém koni doklusal na zámek Loučeň v sobotu 12. listopadu spolu s 2 300 diváky. Další stovky příznivců zámku a dobré zábavy mají šanci vychutnat si jedinečné Svatomartinské posvícení ještě o den později, v neděli.

Ve skutečně velkolepou podívanou se po příjezdu svatého Martina na bílém koni v čase těsně po setmění proměnil 5. ročník Svatomartinského posvícení na zámku Loučeň, a to především díky nezapomenutelné ohňové show, kterou těsně před šestou hodinou vyvrcholil podvečerní program prvního dne víkendových oslav.

Posvícenská sobota je za námi, neděle se svatomartinskou rytířskou družinou nás ale teprve čeká

I svatomartinská neděle 13. listopadu bude mít ale svůj vlastní vrchol, a to v podobě klání dětských rytířů Legenda aurea, kteří vezmou mezi sebe i stejně staré adepty z řad návštěvníků, aby je skutečně profesionálním způsobem proškolili v rytířských dovednostech. Všechny důležité atributy oslav Svatomartinského posvícení nabídne i posvícenská neděle - od husích hodů, ochutnávek svatomartinských vín, přes různé tématické soutěže a hrané připomenutí svatomartinské legendy, jejíž ztvárnění je atraktivní pro malé i velké.

Fotky řeknou o skvělé atmosféře svatomartinských oslav na zámku nejvíc

Atmosféru prvního dne Svatomartinského posvícení si můžete vychutnat v připojené fotogalerii. Ti z Vás, kteří budou galerií listovat v prvních hodinách po jejím zveřejnění, se možná nechají zlákat k pěknému nedělnímu výletu. Atmosférou svatomartinských oslav totiž žije zámek Loučeň až do nedělního pozdního odpoledne 13. listopadu.

Tři návštěvníci si odnesou elektrospotřebice jako dárek od Martina

Všechny vstupenky na sobotní část svatomartinských oslav byly slosovatelné. Při příjezdu sv. Martina vylosoval tento jezdec na bílém koni společně s bílou paní následující výherce:

  • Držitel vstupenky č. 392 vyhrává elektrickou vinotéku značky Whirlpool, která právě v listopadu 2011 slaví 100 let své existence.
  • Druhou a třetí cenu, kterou je mikrovlná trouba značky Whirlpool, vyhrávají držitelé vstupenek č. 740 a 809.

O vouchery na tyto výhry se mohou držitelé uvedených čísel vstupenek přihlásit v zámeckém infocentru, když se osobně prokážou vstupenkou s výherním číslem. Na základě tohoto voucheru pak získají u společnosti Whirlpool uvedené výhry. Blahopřejeme!

Svatý Martin ještě neodjíždí. Posvícení se slaví i v neděli

Tak co, jak na Vás zapůsobily fotografie sálající posvícenskými zážitky? Pokud Vás oslovily, neseďte doma - i neděle 13. listopadu se ponese na zámku Loučeň ve veselém a soutěživém svatomartinském posvícenském duchu!


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací