Zámeckými komnatami provede zájemce sám kastelán

Zámeckými komnatami provede zájemce sám kastelán

Publikováno: 01.09.2010
Zámeckými komnatami provede zájemce sám kastelán

Prázdniny jsou minulostí. Nástup dětí do školy ovšem zdaleka neznamená konec zajímavých, mnohdy zcela nových programů a ozvláštnění prohlídek na zámku Loučeň. Po celé září bude kupř. možné navštívit zámek výjimečně v doprovodu samotného kastelána.

Jednou z atraktivit, se kterými přichází zámek Loučeň hned po prázdninách, jsou prohlídky zámku s kastelánem. Konat se budou po celý měsíc září vždy v úterý a ve čtvrtek v poněkud netradičním, ale snadno zapamatovatelném čase: ve 14 hodin 14 minut. Kastelánské prohlídky na většině svých, tedy státních objektů před nedávnem realizoval také Národní památkový ústav. „Zatímco tato nabídka státních hradů a zámků byla jednorázová, my nabízíme kastelánské prohlídky systematicky po celý měsíc září. Mnoho návštěvníků Loučně, především těch mimo hlavní sezónu, mně nebo mého zástupce Vratislava Zákoutského z prohlídek již zná, býváme jim ale takříkajíc náhodně přiděleni, aniž by o to oni sami předem usilovali. Tentokrát si nás ale budou moci zájemci přímo objednat," řekl Jiří Senohrábek, který coby správce soukromého objektu s přepestrou pracovní náplní slyší nejen na tradiční označení kastelán, ale bývá kolegy nebo obchodními partnery oslovován také snad desítkou dalších titulů: manažer zámku, tiskový mluvčí, kurátor zámecké expozice, marketingový manažer apod.
Kastelánské prohlídky budou atraktivní tím, že do nich prosáknou informace ze zákulisí správy zámku. „U soukromé památky, jakou je zámek Loučeň, jsou povinnosti kastelána snad ještě pestřejší, než v případě státních objektů. Přeci jen se musíme v nutnosti uživit se bez provozních dotací snažit nejen o to, aby fungovaly prohlídky, ale mnohem více také o komunikaci s médii a reklamu obecně, aby se o nás dozvědělo co nejvíc potenciálních zájemců z řad návštěvníků. Také příprava zámeckých slavností a dalších programů, kterých je obecně na Loučeni víc, než na průměrném státním zámku, je v režii kastelána," řekl loučeňský kastelán Jiří Senohrábek.
Prohlídky zámku s kastelánem se mohou odvíjet částečně v režii samotných návštěvníků: „Budeme si moci dovolit ten luxus, že věnujeme poměrně velký prostor konkrétním dotazům návštěvníků. A slibuji, že upozorním na některé kuriózní zajímavosti, pro které nezbývá při běžných prohlídkách prostor a čas," dodal Senohrábek.

Kastelánské prohlídky v kterékoli zářijové úterý či čtvrtek, vždy ve 14.14 hodin, si mohou skupiny i jednotlivci objednat již dnes v zámeckém infocentru. Skupinám od 15 návštěvníků je nabídneme i v jiném, jimi vybraném termínu.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací