V únoru si na zámku zamlsáte s Bílou paní

V únoru si na zámku zamlsáte s Bílou paní

Publikováno: 24.01.2011
V únoru si na zámku zamlsáte s Bílou paní

V únoru honí Bílou paní loučeňskou mlsná. Protože ale není sobecká, podělí se při únorových prohlídkách zámku o sladkosti se všemi návštěvníky. Během prohlídky zámeckých pokojů nabídne Bílá paní hostům bílou čokoládu, bílý punč a především sněhové pusinky, velké jako koblihy.

Zatímco většina českých hradů a zámků přezimuje za zavřenou branou a až do dubna spí spánkem Šípkové Růženky, zámek Loučeň je letos poprvé otevřen pro veřejnost nepřetržitě, tedy i v zimních měsících. Po celý měsíc únor bude jeho historickými interiéry provádět Bílá paní.
„Na zámku s posledním lednovým dnem skončilo průvodcování Fantomase, který aktivně vtáhl všechny lednové návštěvníky Loučně do pátrání po odhalení dávného rodinného tajemství Thurn - Taxisů a učinil z nich mistry ve čtení šifrovaných dopisů. V únoru střídá tuto netradiční průvodcovskou postavu naše Bílá paní, která bude očekávat návštěvníky každý únorový víkend. Otevřeno máme navíc také po celé jarní prázdniny nejbližších okresů Nymburk a Praha - východ, tedy od pátku 4. do neděle 13. února," sdělil manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.
Bílá paní nebude v únorových dnech jen tak obyčejnou průvodkyní. Při poznávání zámku v jejím doprovodu se totiž bude mlsat - a to přímo v zámeckých komnatách: „Bílá paní má ráda všechno bílé, takže nechá napéct sněhové pusinky velké jako koblihy, roztočí čokoládovou fontánu s bílou čokoládou a dospělákům dá tyhle dobroty zapít bílým punčem," popisuje netradiční bonus únorových prohlídek zámku Loučeň Jiří Senohrábek. Pokud bude zámek navíc zrovna pod sněhovou pokrývkou, mohou se návštěvníci zapojit do soutěže o stavění nejkrásnější Bílé paní ze sněhu. „Každý den budeme v pozdním odpoledni obcházet část zámeckého parku v těsném sousedství zámku, zda nám v něm nevyrostla nová Bílá paní. Každý sněhový přírůstek denně zdokumentujeme fotoaparátem a na začátku března vyhlásíme vítěze. Prosíme jen naše návštěvníky - stavitele, aby nám u své Bílé paní nechali vizitku se jménem a kontaktem tvůrce," konstatuje Senohrábek.
Na zámku Loučeň už mají připravený také celý kalendář akcí od jara do zimy. Cyklus stále oblíbenějších zámeckých slavností se letos spouští už v sobotu 5. března Benátským karnevalem v zámecké oranžérii. Karneval zahájí, jak je to pro karneval v italských Benátkách typické, zjevení Anděla. Připravena je spousta dětských soutěží a bohaté občerstvení. Přijedou dokonce i kankánové tanečnice. Hlavní zámecké slavnosti na Loučeni se budou konat po celou sezónu vždy první sobotu v měsíci, jak je na Loučeni obvyklé. Chystají se třeba Velikonoce u Thurn - Taxisů, Bitva století, Velké africké dobrodružství, nebo retroslavnost Zpátky do socialismu.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací