Profesoři historie si dali dostaveníčko na zámku

Profesoři historie si dali dostaveníčko na zámku

Publikováno: 15.04.2010
Profesoři historie si dali dostaveníčko na zámku

Historiáda je akce pro střední školy, která spojuje největší a nejtalentovanější mladé příznivce historie. Zatímco ti zápolili v Nymburce ve finálovém kole této prestižní soutěže, jejich pedagogové se vydali na historickou exkurzi na zámek Loučeň.

Ve čtvrtek 15. dubna v čase, kdy nejlepší studenti zápolili v Nymburce v celostátním kole Historiády, zažívala velká část jejich profesorů poněkud uvolněnější chvíle na zámku Loučeň. V rámci tříhodinové exkurze v zámeckém areálu na Nymbursku zavítali s průvodcem, shodou okolností bývalým pedagogem, pochopitelně také do zámeckých interiérů a vyslechli si výklad nejen o historii zámku, ale i o školních projektech, kterými se pracovníci zámku snaží předávat historické povědomí nejmladší generaci.

„Na Loučeni se v rámci doprovodného programu Historiády pro gymnaziální profesory sešli pedagogové z Nymburka, Poděbrad, Brandýsa nad Labem, či Prahy, ale i mnohem vzdálenějších míst, jakými jsou třeba Opava, Šumperk, Zlín, Strakonice, Ústí nad Labem, Teplice, Hradec Králové, či západočeské Blovice," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek, který je sám absolventem historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací