Při Hradozámecké noci potkáte astronoma i kouzelného dědečka

Při Hradozámecké noci potkáte astronoma i kouzelného dědečka

Publikováno: 25.08.2011
Při Hradozámecké noci potkáte astronoma i kouzelného dědečka

Hradozámecká noc v sobotu 3. září nabídne maratón speciálních prohlídek až do svítání. Můžete se nechat provést aristokratickým párem, astronomem, kouzelným dědečkem, komorníkem, nebo nahlédnout se současným správcem do zákulisí zámku. A když vydržíte do rána, můžete se v neděli vrátit v dalším programu Zpátky do socialismu.

Hradozámecká noc vstoupí začátkem září nově mezi české turistické tradice: Po loňské premiéře se k ní první zářijovou sobotu, 3. září, znovu přidá několik desítek domácích hradů a zámků, mezi nimi i zámek Loučeň.

Jedinečný program

Hradozámecká noc na Loučeni bude v lecčem výjimečná. „Výjimečná bude nejen pro návštěvníky, ale i pro nás coby provozovatele. Už tím, že zámecký areál bude nepřetržitě otevřen celých 34 hodin - od sobotních 9 hodin až do nedělních 19 hodin. A bude lemována další velkou zámeckou akcí, dvoudenní slavností Zpátky do socialismu. První zářijový víkend zkrátka přinese podívanou, kterou na Loučeni bez uzardění označujeme za událost sezóny," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Retro: Je-libo přespat v pionýrském táboře?

Do Hradozámecké noci přesáhne několik programových bodů z denní náplně akce Zpátky do socialismu: Bude kupř. možné přespat v pionýrském táboře, v jehož sousedství bude fungovat také ležení Československé lidové armády, včetně dobové techniky. Také tři z mnoha plánovaných prohlídek zámku zavedou návštěvníky vtipně do časů, kdy zámek býval školícím střediskem zaměstnanců Československých drah.

Kouzelný dědeček si bude podávat ruce s knížecím párem i astronomem

Jádro programu ale přinese setkání s lidmi a tématy, jejichž fluidum umocní stmívání a postupující noc. Návštěvníci si budou moci vybrat prohlídky s astronomem - a to před půlnocí, nebo za východu slunce, s aristokratickým párem, nebo prohlídku svatební, v níž se dozvědí o historických zvyklostech spojených s manželským svazkem a také o tom, jak probíhá v současnoti taková svatba na zámku. „Rodiče menších dětí mohou dětem stylově nabídnout před spaním prohlídku zámku s kouzelným dědečkem," láká k netradičnímu rodinnému výletu Jiří Senohrábek. Naopak ranní ptáčata budou mít příležitost nahlédnout do zákulisí zámku při prohlídce se správcem. Ta bude v šest ráno vyvrcholením maratónu prohlídek, které poběží po celou noc. Úplně poslední prohlídkou v pořadí pak bude o nedělní deváté hodině ranní prohlídka s kouzelným dědečkem.

Přijeďte si v sobotu 3. září prodloužit prázdniny v magické atmosféře Hradozámecké noci na zámku Loučeň!

 

Vložit událost do Vašeho Facebook kalendáře


Přejít na další akce Zámku Loučeň


Naplánovat cestu na zámek pomocí Mapy.cz

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací