Přehlídka nejkrásnějších veteránů je v půli, pokračuje nedělí

Přehlídka nejkrásnějších veteránů je v půli, pokračuje nedělí

Publikováno: 12.05.2012
Přehlídka nejkrásnějších veteránů je v půli, pokračuje nedělí

Nejskvělejší historické automobily střední Evropy, dobová móda, oživlé prohlídky zámku, na nichž je hostem továrník Václav Klement, swingová hudba či ochutnávky pralinek. To jsou hlavní atributy dvoudenní přehlídky Concours d´elegance, která má právě úspěšně za sebou svoji první polovinu.

Sedmdesát luxusních automobilových veteránů v bezprostředním okolí barokního zámku Loučeň a také v jeho svěžím anglickém parku. To jsou magnety prestižní světové přehlídky Concours d´elegance, kterou pořadatelé poprvé přivezli na území Česka. Po úspěšné a pohodové sobotě 12. května, jejíž program si nenechal ujít ani ministr dopravy Pavel Dobeš, bude veteránům na Loučeni patřit ještě neděle s datem 13. května. Bohatá fotogalerie Vás jistě přesvědčí, že tento volný den bude nejmoudřejší strávit originálně právě v prostředí zámku Loučeň, zasvěceném na jediný víkend automobilismu. Podle slov manažera zámku Jiřího Senohrábka nebyla Loučeň pro takto prestižní klání vybrána náhodně: "Loučeňský kníže Erich Thurn - Taxis měl od počátku 20. století úzké vazby na Václava Klementa, jednoho ze dvou majitelů automobilky v nedaleké Mladé Boleslavi. Byl to dokonce právě on, kdo v roce 1907, kdy se firma transformovala v akciovou společnost, nakoupil hned v prvním roce její existence 150 akcií automobilky a stal se rovněž prvním předsedou její správní rady," vysvětlil Senohrábek.

V Mladé Boleslavi vyrobili první automobil roku 1906. Na Loučeni můžete ale vidět vůz ještě o šest let starší, a to Wartburg 5 HP z roku 1900. Čerstvě zrenovovaný exemplář tohoto vozu vystavuje na Loučeni Národní technické muzeum Praha. Kolem něj a dalších devětašedesáti vozů se tančí a zpívá. Hraje swingová hudba, pije se dobré víno a jí dobré jídlo. Více už napoví bohatá fotogalerie...

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací