Prázdniny můžete zakončit zdravou chůzí naboso v labyrintech

Prázdniny můžete zakončit zdravou chůzí naboso v labyrintech

Publikováno: 22.08.2013
Prázdniny můžete zakončit zdravou chůzí naboso v labyrintech

Od soboty 31. srpna do neděle 1. září chystá zámek Loučeň tzv. bosý víkend. Několik desítek tisíc nervových zakončení na Vašich chodidlech si může vychutnat, jak dokáže hladit tráva, či zahřát kámen nasáklý slunečními paprsky.

Prázdniny jsou pomalu u konce a chtělo by to rozloučit se s nimi nějakým hodně neotřelým, nezapomenutelným způsobem. Variantou může být třeba tzv. bosý víkend na zámku Loučeň, který je v plánu v poslední srpnovou sobotu a první zářijovou neděli.

"Chůze naboso je zdravá věc. Určitě si ji užijete úplně nejlépe v přírodním prostředí, které nabízí náš zámecký park," řekla Kateřina Šrámková, jednatelka společnosti Loučeň a iniciátorka akce, která se při jejím uspořádání spojila s občanským sdružením Bosá turistika.

Ti, kdo se chtějí do zmíněné akce zapojit, mohou nechat boty v poklidu v autě. Nebo třeba úplně doma. Za asistence odborných instruktorů si návštěvníci budou moci užít bosé chůze na různých površích: v písku (kuličkové hřiště), na kamenech (v kamenném a pískovcovém labyrintu), po dřevě (balanční zavěšená, tzv. visutá lávka), na zpevněném přírodním povrchu opatřeném částečně mulčovací kůrou (palisádové bludiště, které má samo pro tyto účely víc než příznačný půdorys ve tvaru obřího lidského chodidla) a dokonce i v interiérech samotného zámku.

Nepůjde jen o samotné chození naboso, které se může třeba po pár desítkách minut omrzet. Na programu jsou také různé doprovodné soutěže i zpestřující disciplíny. "Po oba víkendové dny vždy od 14 hodin třeba odstartuje od kuličkového hřiště v blízkosti tisového bludiště závod bosých běžců," sdělil manažer zámku Jiří Senohrábek. V travnatém a pískovcovém labyrintu si také můžete vyzkoušet chůzi naboso se zavřenými očima. "Hmatové vnímání dolními končetinami se, otupíte-li na chvíli svůj zrak, jen zintenzivní," dodal Jiří Senohrábek. U kuličkového hřiště mohou zájemci mimo to vyzkoušet šikovnost vlastních nohou při činnostech, které máme spojeny většinou s horními končetinami, nebo s jinými částmi těla.

Uprostřed bosého víkendu se můžete těšit také na sobotní Hradozámeckou noc, která při svém 4. ročníku zavede návštěvníky zámku Loučeň do elegantní meziválečné éry.

Bosý víkend
Zámek Loučeň
Sobota 31. srpna - neděle 1. září
  • chodník pro bosé nohy (kuličkové hřiště u tisového bludiště se zázemím pro zouvání a obouvání)
  • poznání oblíbeného palisádového bludiště ve tvaru obřího lidského chodidla naboso
  • překonávání balanční zavěšené visuté lávky naboso
  • chůze po velkých kamenech v kamenném labyrintu
  • chůze se zavřenýma očima za pomoci hmatové práce nohou (travnatý a pískovcový labyrint)
  • pohyb naboso po celém areálu (exteriéry i interiéry)
  • soubor činností vykonávaných nohama (u kuličkového hřiště)
  • běžecký závod (po oba dny ve 14 hod., start u kuličkového hřiště)

 

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací