Postavy z nejoblíbenějších Večerníčků potkáte už brzy právě na zámku Loučeň

Postavy z nejoblíbenějších Večerníčků potkáte už brzy právě na zámku Loučeň

Publikováno: 24.04.2013
Postavy z nejoblíbenějších Večerníčků potkáte už brzy právě na zámku Loučeň

Večerníček nás všechny překvapil skvělým rozhodnutím: V sobotu 11. května přijede na výlet na zámek i spolu se svými nejlepšími kamarády Maxipsem Fíkem, Bobem a Bobkem, Krakonošem, Vílou Amálkou či Patem a Matem. Tak pohádkové návštěvníky, kteří se těší na děti při celodenním programu, Loučeň zatím ještě nikdy nehostila. 11. květen jsme proto nazvali Večerníčkův den.

Večerníček je věčný. Přestože je mu už takřka padesát, pořád má tvář a nápady malého kluka. A také touhu vídat se se svými dětskými kamarády nejen denně přes sklo obrazovky, ale občas i tváří v tvář. Takový vzácný výlet podnikne Večerníček a jeho nejvěrnější postavičky z animovaných seriálů brzy na zámek Loučeň, kde se 11. května odehraje Večerníčkův den.

Maxipes Fík a pan Krbec v rolích zámeckých průvodců. Ostatní Večerníčky si hrají v parku

Některé programy si všichni, kdo mají Večerníčka rádi, budou moci užít po celý den, jiné mají svůj pevně stanovený čas. "V první řadě bychom chtěli pozvat na dětské prohlídky zámku s Maxipsem Fíkem a panem Krbcem, které se budou konat počínaje 10.30 hod. každou půlhodinu až do pozdních odpoledních hodin," říká manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. V zámeckém parku budou na děti taktéž po většinu dne, konkrétně od 10.50 do 16.00 hod., čekat postavy z různých Večerníčků s přichystanými úkoly, nástup na tyto disciplíny bude možný průběžně kdykoli v uvedenou dobu. "S Křemílkem a Vochomůrkou se třeba děti vydají na houby. Včelí medvídkové je protrénují v abecedě a víla Amálka pak v tanci. Také bude potřeba odstranit jednu Trautenberkovu nehoráznost a následně pomoci Ančeti od Krakonošova trestu, který se sesypal i na ni," říká s holčičí jiskrou v očích jednatelka společnosti Loučeň a. s. Kateřina Šrámková. Hravé disciplíny, kterých se kromě zmíněných postaviček zúčastní ještě také Bob a Bobek, Rumcajs, Manka, Pučmeloud, či Maková panenka s motýlem Emanuelem, jsou součástí velké hry, v jejímž cíli má paní kněžna z Rumcajsova Jičína připraveny pro každé účastnící se dítě večerníčkovské odměny.

Jak uvést postavičku do pohybu? Dozvíte se. A pak zhlédnete živě Krkonošské pohádky

Česká televize nedávno vzkřísila k naší potěše mj. nádherný, ještě černobilý seriál Pohádky ovčí babičky ze šedesátých let. "Ovčí babička přijede na Loučeň osobně, aby vyprávěla dětem pohádky u kolovrátku - jako za starých časů jen tak v trávě, pod jednou ze staletých lip," říká Jiří Senohrábek. Vrcholem programu, který by mohl zajímat malé i velké, bude od 12.00 hod. setkání s Vojtěchem Juríkem a Petrem Friedlem, tvůrci zbrusu nového večerníčkovského seriálu Bílá paní na hlídání. Právě tohle téma padne zámku Loučeň, kde se konají oblíbené tajemné prohlídky s Bílou paní, jako ulité: "V rámci tohoto setkání s tvůrci dojde i na ukázky z úvodních dílů animovaného seriálu, který se na obrazovkách dosud ještě neobjevil a který pro Českou televizi namluvila známá herečka Martha Issová," říká Kateřina Šrámková, která se sama na zámku do kostýmu Bílé paní obléká. Od 14.30 hod. se pak oranžérie zaplní příznivci animátorky Šárky Váchové a jejích laskavých venkovských postaviček z oblíbeného Večerníčku Chaloupka na vršku. K původním dílům vznikla na základě diváckého ohlasu nová série, kterou Česká televize odvysílá na podzim a s předstihem představí za účasti samotné tvůrkyně při Večerníčkově dnu na Loučeni. Konečně v 16.15 hod. se v zámeckém amfiteátru odehrají naživo hned 4 příběhy z televizních Krkonošských pohádek. Večerníčky se kromě toho budou po celý den promítat v blocích v jednom ze salónků v přízemí zámku.

Návštěva rodičů v kutilské dílně Pata a Mata a kvíz o noc na zámku

Ani rodiče se rozhodně nudit nebudou. Tátové, ale i maminky se totiž budou moci zapojit do kutilské dilny Pata a Mata, nebo se vyluštěním Večerníčkova kvízu ucházet o výhru noci na zámku, která se bude losovat v závěru celého dne. Ten bude patřit slavnostnímu defilé všech Večerníčkových postaviček s překvapením. Hrdinové kreslených pohádek se všichni do jednoho sejdou na zámeckém nádvoří, kde bude možné vytvořit si společné fotografie s dětmi do rodinných alb.

SOBOTA 11. KVĚTNA 2013, 11.00 - 17.30 HOD.
VEČERNÍČKŮV DEN
Zámek Loučeň

 

Co všechno zažijete na výletě s Večerníčkovými kamarády?

 • Dětské prohlídky zámku s Maxipsem Fíkem, Večerníčkem a panem Krbcem
 • Večerníčkovy jízdy na koloběžce
 • Sklizeň mrkví s Bobem a Bobkem
 • Hledání hub s Křemílkem a Vochomůrkou
 • Kutilská dílna Pata a Mata
 • Abeceda se Včelími medvídky
 • Vyprávění pohádek Ovčí babičky pod širým nebem
 • Škola tance s Vílou Amálkou
 • Za ptačími vejci s Rumcajsem a Mankou
 • Krkonošské pohádky živě v zámeckém amfiteátru (16.15 hod.)
 • Kanafáskova polštářková dílna
 • Poznávačka znělek Večerníčků a malá diskotéka
 • Celodenní promítání Večerníčků
 • Beseda s Šárkou Váchovou, animátorkou a výtvarnicí Chaloupky na vršku (14.30 hod.)
 • Setkání s Vojtěchem Juríkem a Petrem Friedlem, tvůrci zbrusu nového Večerníčku Bílá paní na hlídání, spojené s promítáním ukázek (12.00 hod.)
 • Dárky a odměny od paní kněžny z Rumcajsova Jičína
 • Závěrečné defilé všech Večerníkových hvězd (17.15 hod.)

AKCE SE KONÁ VE SPOLUPRÁCI S ČESKOU TELEVIZÍ.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací