V půli října přijede na zámek Krakonoš s Trautenberkem

V půli října přijede na zámek Krakonoš s Trautenberkem

Publikováno: 02.10.2011
V půli října přijede na zámek Krakonoš s Trautenberkem

Na sobotní odpoledne 15. října připravuje zámek pro své malé příznivce i jejich rodiče a prarodiče Krkonošskou pohádku, živé představení na motivy oblíbených televizních Večerníčků. Po pohádce můžete vidět originální kostýmy těchto televizních postav.

"Himl hergot donrvetr krumcajs element!" Tohle pověstné klení rozzlobeného Trautenberka se bude už brzy rozléhat zámeckým amfiteátrem. V sobotu 15. října ve 14.30 hodin totiž za dětmi na Loučeň dorazí Anče, Kuba, hajnej, jejich nepoučitelný pán Trautenberk a také samotný pán drsných Krkonoš, spravedlivý Krakonoš.

Krakonoš s Trautenberkem budou mít na zámku předpremiéru

"Krkonošská pohádka v divadelní podobě bude mít premiéru 22. října v Nymburce, u nás na Loučeni si přesně týden předtím odbude svou předpremiéru. Pokud to počasí dovolí, hrdinové oblíbených Večerníčků předstoupí před publikum v zámeckém amfiteátru. V případě deště či chladu pak budeme hrát v zámecké oranžérii," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Nejdřív Trautenberk, potom jeho šaty. Obojí naživo a na vlastní oči

Divákům jedné z nejoblíbenějších pohádek všech dob se nabízí opravdu jedinečná kombinace: Po zhlédnutí pohádky totiž mohou v komorní expozici zámku na výstavě Zpátky do pohádky vidět originální kostýmy, které Krakonoš, Trautenberk a všichni ostatní hrdinové Krkonošské pohádky nosili před televizními kamerami. "Málokdo z návštěvníků tuší, že většina dílů Krkonošských pohádek se natáčela v noci. Herci, tehdy všichni - až na Krakonoše, kterého ztvárnil liberecký František Peterka - členové souboru oblíbeného Divadla na Vinohradech, jemuž se až dodnes říká "divadlo televizních hvězd", byli natolik vytížení, že jindy, než v noci, nenašli ve svých diářích shodný volný termín. Tuhle práci ale dělala Hana Maciuchová, Jaroslav Satoranský, Zdeněk Řehoř a Ilja Prachař podle jejich vlastního vyjádření moc rádi i přesto, že je okrádala o spánek," vysvětluje manažer zámku Jiří Senohrábek.

Za pohádku si připlatíte symbolických 60 Kč k běžnému vstupnému do zámeckého parku.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací