O podzimních prázdninách je na zámku a v labyrintech otevřeno

O podzimních prázdninách je na zámku a v labyrintech otevřeno

Publikováno: 21.10.2009
O podzimních prázdninách je na zámku a v labyrintech otevřeno

Zámek Loučeň byl v říjnu přístupný pouze o víkendech. V závěru měsíce toto ale neplatí: Během podzimních prázdnin, tedy od středy 28. října do neděle 1. listopadu, bude otevřen denně. Děti tak mají letos jednu z posledních možností zařádit si v labyrintech a zahrát si v nich hru, kterou připravuje zámek Loučeň speciálně pro dny podzimních prázdnin.

Středa 28. října - státní svátek, na zámku Loučeň a v jeho labyrintech otevřeno. Totéž platí i pro následující čtvrtek a pátek. O víkendu jsou atrakce na Loučeni přístupné jaksi samozřejmě. „Na návštěvu zámku Loučeň si tak budete moci vybrat kterýkoli den podzimních prázdnin," rekapituluje otvírací dobu přelomu října a listopadu Jiří Senohrábek, manažer zámku Loučeň.

Prázdninové dny nebudou jen tak obyčejné. Po celou dobu trvání podzimních prázdnin, tedy od středy 28. října do neděle 1. listopadu, bude pro děti připravena podzimní stezka parkem po stopách princezny Almérie. „Princezna si pro děti připravila spoustu úkolů - jejich zadání budou muset děti nelézt v rozlehlém zámeckém parku. Po splnění všech úloh obdrží každý malý účastník pasovací listinu jako vzpomínku na, věříme, že dlouho nezapomenutelný prázdninový den," řekl Vratislav Zákoutský ze zámeckého infocentra na Loučeni.

Naprosto výjimečný bude první prázdninový den. Ve středu 28. října totiž chtějí na zámku netradičně uctít státní svátek 28. října. K výročí založení samostatného československého státu nechají na zámku ožít Alici Masarykovou, jednu z klíčových postav z éry počátků samostatného státu. Návštěvníci zámeckých prohlídek budou svědky návštěvy dcery našeho nejuznávanějšího prezidenta u knížete Thurn - Taxise. „Vracíme se do skutečné historie zámku. Chceme ukázat, že republika sice poněkud nabourala letité výsostné postavení šlechty z časů monarchie, ale často je toto naše vnímání pouze povrchní. Rádi názorně předvedeme na historickém příkladu, že mnozí šlechtici, a mezi ně patřil i loučeňský kníže Alexander Thurn - Taxis, s nově založenou republikou příkladně spolupracovali. Alice Masaryková neodjela při své skutečné návštěvě Loučně ze zámku s prázdnou, ale s významným darem věnovaným knížetem na dobročinné účely. Víc už ale prozrazovat nebudu, přijeďte se přesvědčit sami, jak to na zámku při návštěvě Alice Masarykové v prvních letech československého státu doopravdy bylo.," dodal Jiří Senohrábek.


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás online

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací