Podzim věnuje zámek Loučeň hlavně školkám

Podzim věnuje zámek Loučeň hlavně školkám

Publikováno: 26.09.2012
Podzim věnuje zámek Loučeň hlavně školkám

Všední zářijové dny se mají na zámku Loučeň odvíjet především v duchu nevšedních výletů pro mateřské školy. Alespoň si to slibuje správa zámku, která na přelom léta a podzimu připravuje speciální programy právě pro předškoláky - jak v zámeckých komnatách, tak i na pestrobarevném listí podzimního zámeckého parku.

Lákavé zážitky pro skupiny dětí z mateřských škol ohlásil zámek Loučeň těsně před vypuknutím nového školního roku. Zářijové a říjnové všední dny budou na Loučeni zasvěceny především předškoláčkům.

Září s princeznou

Po celý měsíc září nabízí zámek Loučeň speciální prohlídky zámku s princeznou v roli průvodkyně dětí. „Chceme, aby si u nás malé děti připadaly jako v pohádce. Hezké šaty princezny a její mnohé hádanky v kombinaci s poznáním opravdu pohádkově malebných zámeckých pokojů by v dětech mohly pohádkové pocity vyvolat," slibuje si manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. Princezna prý nebude dětem pouze vykládat fakta z historie, ale seznámí je také s pověstmi spjatými se zámkem, nebo je zapojí do detektivního pátrání po zaběhnutém zámeckém kocourovi.

Říjen v barevném zámeckém parku

Je známou věcí, že děti milují barvy. A těch najdou na podzim snad nejvíc v lesích, parcích a lesoparcích. Na kouzlo podzimní přírody vsází zámek Loučeň po celý říjen: Kterýkoli všední den tohoto měsíce lze objednat komentované procházky zámeckým parkem nazvané Říjnové výpravy do světa zvířátek. „Erudovaným průvodcem dětí bude knížecí hajný, který děti určitě zaujme už na uvítanou svou mysliveckou kamizolou a typickým zeleným plstěným kloboukem. Cestou parkem zasvětí děti do podzimních proměn přírody a pokusí se s nimi vystopovat některého ze zvířecích obyvatel zámeckého parku. U televize mají děti moc rády hajného Robátka, na reálném výletě k nám si snad podobně oblíbí knížecího nadlesního Schwarze," řekl Jiří Senohrábek.

Škola hrou už pro předškoláky

Především ti nejzvídavější předškoláci, kteří se už nemohou dočkat školy, si přijdou na své při výukovém programu Z pohádky do pohádky. „Naše školní výukové programy se už tři roky těší velké oblibě. Protože o ně mají zájem i školky, upravili jsme jeden z nich, konkrétně projekt Minotaurus a ti druzí, na míru této věkové skupině dětí. Pár desítek skupin dětí z mateřských škol ho už absolvovalo v předpremiéře, většina z nich s nelíčeným nadšením. Proto jsme se rozhodli osvědčený program upravit ještě víc na tělo předškolním dětem a zcela ho osamostatnit právě pod novým názvem Z pohádky do pohádky," vysvětluje zapojení předškoláků do zámecké Knížecí školy Jiří Senohrábek.
V tříhodinovém bloku poznají děti zámecké prostředí a soustředí se v něm na zákonitosti jak klasických, tak i večerníkových a jiných modernějších pohádek. Děti budou domýšlet pohádkové příběhy, kombinovat dvojice postav, které k sobě patří, tříbit si fantazii vytvářením příběhů na základě zhlédnutých ilustrací a podobně. „Chceme v dětech nenásilně budovat i jakési mravní povědomí o tom, že každý špatný skutek by měl být potrestán a že normální vzorec chování najdou v principech dobra. A pro tenhle cíl výchovy k občanství je pohádkový svět tou nejlepší živnou půdou," tvrdí Jiří Senohrábek ze zámku Loučeň.

Advent za humny

S předstihem myslí na zámku už i na čas předvánoční. Celé čtyři adventní týdny tu organizují pro zájezdy ze škol i školek již popáté adventní prohlídky zámku se zdobením perníčků a rozdáváním malých vánočních dárků. „Tohle už je evergreen zámku, o které není třeba vůbec mluvit, a přesto máte denně před branou kolem pěti autobusů dětí," říká Jiří Senohrábek, který doporučuje včasnou rezervaci adventní prohlídky zámku v zámeckém infocentru.

Zářijové víkendy s mámou a tátou

O zářijových víkendech pokračuje zámek Loučeň s rodinnou nabídkou podobně pestrou té prázdninové: Po Hradozámecké noci plné upírů 1. září se na zámku připravuje na sobotu 8. srpna akce Kouzla sladké Itálie s loutkovým Pinocchiem, výstavou vozů Ferrari, bonbóny Ferrero a prezentací mnoha italských firem. V sobotu 22. září odpoledne se v amfiteátru hrají veselé Osudy dobrého vojáka Švejka.

Zámecký podzim
pro děti z mateřských škol

ZÁŘÍ S PRINCEZNOU
Speciální prohlídky zámku pro děti z MŠ s hádankami a pověstmi
Všední dny v září
ŘÍJNOVÉ VÝPRAVY DO SVĚTA ZVÍŘÁTEK
Komentované dětské prohlídky parku s hajným Schwarzem
Všední dny v říjnu
Z POHÁDKY DO POHÁDKY
Školní výukový program formou hry pro děti školkou povinné
Všední dny září - listopad

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací