Patrona lovu Huberta uctí sokolníci, lovečtí psi i Český rozhlas

Patrona lovu Huberta uctí sokolníci, lovečtí psi i Český rozhlas

Publikováno: 26.10.2012
Patrona lovu Huberta uctí sokolníci, lovečtí psi i Český rozhlas

Hubert, který slaví svátek v sobotu 3. listopadu, je znám jako patron myslivosti. Na zámku Loučeň bude po celý první listopadový víkend uctíván vpravdě akční loveckou podívanou, které se zúčastní kromě myslivců také trubači, sokolníci, či lovečtí psi. A také Český rozhlas. Zvěřinu si můžete užít i na pekáči.

Velkou podzimní poctu lesu a myslivosti slibují Svatohubertské slavnosti, které se již potřetí uskuteční první listopadový víkend na zámku Loučeň.

Živé vysílání Českého rozhlasu z Loučně a Svatohubertská mše

„Můžeme slíbit stejně atraktivní program v sobotu i v neděli. Mezi oběma víkendovými dny bude jen jediný zásadní rozdíl: Přijdete-li v sobotu, můžete se v zámecké oranžérii od 14 hodin zúčastnit hodinového živého vysílání Českého rozhlasu, který bude na stanici 2, Praha, přenášet naši akci do éteru. Nahlédnout pod pokličku, jak vzniká takový rozhlasový pořad, se člověku nepoštěstí každý den. V neděli ve stejnou dobu pak naše slavnosti vyvrcholí Svatohubertskou mší v zámeckém kostele, kterou bude celebrovat jáhen Alois Zoubek," přiblížil první dva magnety celé akce manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek.

Draví ptáci si brousí drápy, lovečtí psi zuby

Venkovní program bude nicméně naprosto shodný po oba dny. Setkáte se v něm už tradičně s ukázkami výcviku loveckých psů a dravých ptáků. „Letos bude díky naší nové spolupráci se Střední lesnickou školou ve Šluknově tento zvířecí program podstatně širší, než u předchozích dvou ročníků," tvrdí Vratislav Zákoutský ze zámku Loučeň. U ukázek budou asistovat skutečně největší čeští odborníci, kupř. Jaroslav Havlát, který je hlavním poradcem pro chov českého fouska, tedy asi nejznámějšího českého loveckého plemene. V krátkých mluvených vstupech na nádvoří se dozvíte mj. o tom, jaká exotická zvířata bývala chována za Thurn - Taxisů v zámecké oboře. „Patrně vás překvapí, že mezi nimi byli dokonce i klokani," láká na loveckou přednášku zámecký manažer Jiří Senohrábek.

Pasování na myslivce už nebude jenom jako

Změny oproti předchozím ročníkům dozná i rituál pasování na myslivce: „Zatímco dosud šlo o fingovaný obřad, při němž byla mezi myslivce pasována loučeňská kněžna, tentokrát bude rituál opravdový, s opravdovými nováčky v řadách myslivců," porovnává Vratislav Zákoutský. Obřadu se ujmou jako ceremoniáři Pavel Votruba, bývalý dlouholetý předseda Okresního mysliveckého spolku v Nymburce, a kníže Jiří Kristián Lobkowicz.

Nové poznání pro děti: včelí stezka

Atraktivním zpestřením Svatohubertských slavností bude také včelí stezka, která povede děti zámeckým parkem a soutěžní formou jim předá důležité informace o životě včel i využití jejich nejdůležitějšího produktu, totiž medu.

Což takhle dát si kance

Mysliveckou kořist konečně můžete poznat během loučeňských Svatohubertských slavností také na pekáči. V hotelové restauraci Maxmilián se bude v sobotu i neděli servírovat třeba kančí kýta se šípkovou omáčkou, srnčí guláš s křenem, nebo jelení kýta na smetaně, a to za velmi příznivé ceny 140 - 150 Kč za dospělou a 80 Kč za dětskou porci.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%

To nejlepší ze Svatohubertských slavností 3. - 4. 11. 2012:

SOBOTA

- Pořad „Výlety" - možnost účasti na živém vysílání Českého rozhlasu ze zámecké oranžérie (14.00)

NEDĚLE

- Svatohubertská mše (14.00, zámecký kostel Nanebevzetí P. Marie)

PO OBA DNY

- Celodenní sokolnické ukázky
- Celodenní ukázky výcviku loveckých psů
- Včelí stezka v zámeckém parku
- Zvěřinové hody v restauraci Zámeckého hotelu Maxmilián i pro neubytované
- Přednášky o české myslivosti a exotických zvířatech z minulosti zámecké obory


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací