Pár hostů Hradozámecké noci se nevrátilo domů. Mohou za to upíři

Pár hostů Hradozámecké noci se nevrátilo domů. Mohou za to upíři

Publikováno: 01.09.2012
Pár hostů Hradozámecké noci se nevrátilo domů. Mohou za to upíři

Hradozámecká noc 2012 na zámku Loučeň se nesla ve znamení upírů. Lehčí žánr upířích prohlídek doplňovaly prohlídky s Bílou paní směřující k odhalení 13. komnaty. Děti si zamlsaly při čokoládových prohlídkách, nebo se nechaly provést zámkem Šmoulinkou. Fajnšmejři dali přednost aristokratické prohlídce s informacemi ze zvyklostí a také zákulisí života na šlechtickém velkostatku, nebo se vydali s kastelánem na velký okruh zámkem.

Kolem 600 osob neuposlechlo varování zámku tlumočené médii a vypravilo se v nebezpečných hodinách Hradozámecké noci z 1. na 2. září na zámek Loučeň. Několik z nich vykrvácelo po napadení upírem během upírských prohlídek zámku. Bez úhony přežili noc jen účastníci aristokratické, astronomické, či prohlídky s Bílou paní.

Už po vstupu do setmělého zámeckého areálu bylo nač se dívat: Zámek byl předně slavnostně osvícen - nádherná iluminace zvýrazňovala především letos nově opravenou fasádu zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie. Na rozsvíceném světelném labyrintu tančily půvabné tanečnice nejprve se světly a poté se šátky. Jediným stínem jinak zářící noci bylo neuskutečněné představení upírského hororu Nosferatu, které bylo odvoláno z důvodu vážné havárie části účinkujících.

Více o tématicky bohaté 3. Hradozámecké noci napoví bohatá fotogalerie.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací