Pár hostů Hradozámecké noci se nevrátilo domů. Mohou za to upíři

Pár hostů Hradozámecké noci se nevrátilo domů. Mohou za to upíři

Publikováno: 01.09.2012
Pár hostů Hradozámecké noci se nevrátilo domů. Mohou za to upíři

Hradozámecká noc 2012 na zámku Loučeň se nesla ve znamení upírů. Lehčí žánr upířích prohlídek doplňovaly prohlídky s Bílou paní směřující k odhalení 13. komnaty. Děti si zamlsaly při čokoládových prohlídkách, nebo se nechaly provést zámkem Šmoulinkou. Fajnšmejři dali přednost aristokratické prohlídce s informacemi ze zvyklostí a také zákulisí života na šlechtickém velkostatku, nebo se vydali s kastelánem na velký okruh zámkem.

Kolem 600 osob neuposlechlo varování zámku tlumočené médii a vypravilo se v nebezpečných hodinách Hradozámecké noci z 1. na 2. září na zámek Loučeň. Několik z nich vykrvácelo po napadení upírem během upírských prohlídek zámku. Bez úhony přežili noc jen účastníci aristokratické, astronomické, či prohlídky s Bílou paní.

Už po vstupu do setmělého zámeckého areálu bylo nač se dívat: Zámek byl předně slavnostně osvícen - nádherná iluminace zvýrazňovala především letos nově opravenou fasádu zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie. Na rozsvíceném světelném labyrintu tančily půvabné tanečnice nejprve se světly a poté se šátky. Jediným stínem jinak zářící noci bylo neuskutečněné představení upírského hororu Nosferatu, které bylo odvoláno z důvodu vážné havárie části účinkujících.

Více o tématicky bohaté 3. Hradozámecké noci napoví bohatá fotogalerie.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Z našich zážitkových dárků Vám doporučujeme


Kateřina Šrámková s manželem po 15 letech od otevření zámku v Loučeni zahájila nový projekt. V září 2021 se zrodila značka Koulier. V malé vísce Oflenda na Vysočině se začaly vyrábět foukané vánoční ozdoby s více než stoletou tradicí. Milujete Vánoce a zdobení stromečku? Pak i vám chceme předat radost, se kterou pro vás ozdoby tvoříme.

Navštivte výrobu vánočních ozdob Nakupujte vánoční ozoby na eshopu
Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací