Zámek otvírá supervelký okruh

Zámek otvírá supervelký okruh

Publikováno: 26.03.2012
Zámek otvírá supervelký okruh

Následující zpráva potěší všechny maximalisty a v neposlední řadě stálé příznivce zámku Loučeň: Od neděle 25. března máte příležitost zažít na Loučeni opět něco nového. Zámek Loučeň nabízí počínaje tímto datem každou neděli odpoledne prohlídku supervelkého okruhu.

Málokterý zámek projdete při prohlídce tak "z gruntu", jako interiéry zámku Loučeň. Návštěvníkům naprosté většiny prohlídek ale dosud zůstávalo přeci jen cosi skryto. Tak to se teď změní. "I ty dveře, které zůstávaly dosud uzavřeny, otevřeme před návštěvníky nově zařazeného supervelkého okruhu zámkem Loučeň," řekl kastelán zámku Jiří Senohrábek.

Nejčastěji právě sám kastelán, nebo jeho zástupce Vratislav Zákoutský, Vás kromě přepychové jídelny, malebného hudebního salónku, nebo obdivované knihovny anglického střihu vezme také do dětského pokoje, zámecké školy, oratoře a - pozor - také na zámeckou půdu, pod úžasný barokní krov, kde se v koutku skrývá také malířský ateliér kněžny Marie Thurn - Taxis.

Výše zmíněné prostory bývaly dosud přístupné alespoň při mimořádných příležitostech, nebo u některých typů prohlídek - půdu např. prozkoumávali malí návštěvníci při oblíbených dětských prohlídkách. "Jedna úžasná prostora se ale turistům, nepočítám-li diváky našich adventních koncertů, otevírá úplně poprvé. A to je interiér barokního zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie, architektonicky nejcennější část celého zámku, projektovaná slavným stavitelem Františkem Maxmiliánem Kaňkou," dodává Jiří Senohrábek. V kostele můžete obdivovat mj. sochy světců ze slavné sochařské dílny rodiny Jelínků, která je po Braunech a Brokoffech třetí nejuznávanější sochařskou dynastií českého baroka.

Supervelký okruh (cca. 80 min.) je od 25. 3. přístupný každou neděli od 12.30 hod. za příplatek 40 Kč k běžné vstupence. V případě většího zájmu umožní pokladna prohlídku supervelkého okruhu operativně i v jiných nedělních časech.

Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací