Oslava 5. výročí labyrintů se vydařila. Dort zmizel střelhbitě

Oslava 5. výročí labyrintů se vydařila. Dort zmizel střelhbitě

Publikováno: 11.07.2012
Oslava 5. výročí labyrintů se vydařila. Dort zmizel střelhbitě

5. narozeniny zámeckých labyrintů v sobotu 7. července poctilo svojí návštěvou 1400 hostů. Viděli klauny nebo show s balónky, potkali postavy z celého světa, které ve svých kulturách užívají labyrinty. Nově opravenému zámeckému kostelu přijel požehnat samotný biskup.

Jaderské a jiná moře nezlákala první prázdninový týden k hromadnému exodu všechny Čechy. Minimálně 1400 dovolenkářů zůstalo doma, aby se v sobotu 7. července mohli účastnit již 5. narozenin zámeckých labyrintů. Jak bylo avizováno předem, slavnost měla tentokrát v souvislosti s půlkulatým výročím ještě pestřejší program, než obvykle: V labyrintech mohly děti soutěžit s postavami z celého světa, které znají a užívají labyrinty v rámci svých naprosto rozličných kultur. Malé i velké pobavili klauni.

V 15 hodin se pak krájel pětipatrový dort. Každé jeho patro symbolizovalo jeden rok zábavného života loučeňských labyrintů. "Měli jsme předem absolvovat nějaký rychlokurz v krájení dortu, protože to rojení mlsných hostů narozenin našich labyrintů jsme jen tak tak zvládali," řekla s úsměvem Noemi Koukolová, spokojená organizátorka celé narozeninové sešlosti.

Před 5 lety vznikly nejen labyrinty. Vůbec celý zámecký areál tehdy prošel kompletní obnovou. Samotná budova zámku byla vybavena původním mobiliářem z doby posledních šlechtických majitelů Thurn - Taxisů a poprvé v historii otevřena veřejnosti. Závažnost okamžiku 5. výročí záchrany a zpřístupnění barokní kulturní památky dodala narozeninové sešlosti přítomnost litoměřického biskupa Jana Baxanta. Právě kostel byl poslední neopravenou částí jinak velmi důstojně udržovaného zámeckého areálu. Díky společným dohodám církve, která je vlastníkem kostela, a současného majitele a provozovatele zámku se podařilo letos na jaře obléknout kostel do nové fasády, jednotné se zámkem. Na fasádu se podařilo získat několkamiliónovou dotaci od soukromé firmy z prostředků, které si vyhradila na veřejně prospěšné účely.

O tom, jak celá narozeninová oslava vypadala, se můžete přesvědčit v níže připojené fotogalerii.

Hlavní partner akce

%img-1590-s%


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací