O loučeňských rekordech se mluvilo na adventních trzích v Praze

O loučeňských rekordech se mluvilo na adventních trzích v Praze

Publikováno: 06.12.2012
O loučeňských rekordech se mluvilo na adventních trzích v Praze

Doprovodný program adventních trhů na Staroměstském náměstí v Praze se v úterý 4. prosince točil kolem prezentace českých rekordů. V nově pokřtěné České knize rekordů má dva národní skalpy také zámek Loučeň: Na Loučeni najdete největší soubor labyrintů Česka a také největší adventní věnec v zemi.

Pohádková atmosféra slavnostně nasvíceného Staroměstského náměstí v Praze byla v úterý 4. prosince tou nejkrásnější možnou kulisou nejen pro tradiční adventní trhy, ale i pro prezentaci národních rekordů v právě vydané České knize rekordů. Jedním z kmotrů knihy byl i manažer zámku Loučeň Jiří Senohrábek. "V knize, která se křtila v rámci bohatého úterního odpoledního a podvečerního programu, jsou zachyceny i dva loučeňské rekordy: Ten první se týká našeho labyrintária coby největšího souboru bludišť a labyrintů na jednom místě. Ten druhý je pak právě teď superaktuální: Na Loučeni, v exteriéru u kašny před zámkem, máme opět po roce největší adventní věnec celého Česka, který dosahuje průměru 15, 67 m. Českou knihu rekordů vnímám jako velmi originální vánoční dárek. Osobně už mám vytipováno, kdo z mých blízkých ji dostane," říká Jiří Senohrábek.

Kromě jedinečné kulisy nejznámějších adventních trhů v zemi, do níž bylo pódium plné rekordů zasazeno, umocňovala atmosféru předvánočního půldne v centru Prahy také vystoupení několika rekordmanů - třeba z oblasti fotbalové ekvilibristiky, nebo vystřihování karikovaných profilů lidských obličejů naslepo. Dětský sbor z Prahy - Lysolají pak dojmul hitem Půlnoční od Václava Neckáře. Kouzla adventní Prahy si vychutnáte v níže připojené fotogalerii.

 


Nakupujte online Nakupujte online

Navštivte také náš zámecký e-shop, věříme, že si zde vybere opravdu každý návštěvník!

Nakupujte online Rezervujte si prohlídku

Zaujala Vás některá naše prohlídka? Nečekejte a rezervujte si prohlídku zámku dopředu!

Nakupujte online Kontaktujte nás

Pokud si žádáte rychlejší odpovědi nebo jste již na cestě k nám na zámek Loučeň?

TIP - Nenechte si ujít žádnou novinku, zámeckou akci či skvělou nabídku z našeho eshopu

Svatby na zámku Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Více informací
Gastronomie Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše "osvěžovny".

Více informací
Firemní eventy Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Více informací
Školná výlety Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Více informací